Młodzież z problemami. Rusza punkt pomocy psychologicznej

Zaburzenia nastroju, depresja, myśli samobójcze, czy sięganie po używki to tylko niektóre z problemów, z jakimi zmagają się obecnie młodzi ludzie. Krośnieńska młodzież od września będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Wystarczy się zarejestrować.
Pandemia tylko spotęgowała problemy, z którymi mierzy się obecnie młodzież
Ivan Samkov / Pexels

Pedagodzy i dyrektorzy krośnieńskich szkół zauważyli, że problemy młodzieży w naszym mieście narastają. Winna temu jest głównie sytuacja pandemiczna. Problemy młodych ludzi dotyczą zaburzeń nastroju, stanów depresyjnych i lękowych, samookaleczeń, myśli samobójczych, jak również sięgania po alkohol i inne substancje psychoaktywne.

Urząd Miasta postanowił więc pomóc młodzieży mieszkającej w Krośnie i zorganizował punkt bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, który będzie działał od 1 września do 15 grudnia 2021 roku w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10. Z bezpłatnych konsultacji będzie mogła skorzystać młodzież w wieku od 11 do 19 lat.

Oferowana pomoc ma charakter doraźny. Ważne jest, aby młode osoby z problemami, skontaktowały się z psychologiem lub psychoterapeutą, który będzie wiedział, jak nimi dalej pokierować.

Organizatorzy przewidują, że jedna osoba będzie mogła spotkać się z specjalistą w CWOP maksymalnie dwa razy, aby umożliwić innym również dostęp do niego. - Jeżeli ktoś będzie wymagał kolejnych spotkań, zostanie odpowiednio pokierowany, aby mógł kontynuować terapię.

Konsultacje będzie prowadził Bartosz Tyczyński – psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Zdobywał je pracując w hospicjum domowym i Centrum Interwencji Kryzysowej. Wspierał też osoby pełniące rolę rodzin zastępczych. Obecnie pracuje w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej. W codziennej pracy specjalizuje się w pomocy osobom z  zaburzeniami lękowymi oraz nastroju.

Drugi specjalista to Anna Tyczyńska – psycholog i terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie interwencji kryzysowej. Posiada doświadczenie w pracy z osobami dojrzałymi, rodzinami oraz młodszymi dziećmi zmagającymi się z zaburzeniami rozwojowymi. Ukończyła kursy w zakresie stosowanej analizy zachowania, komunikacji alternatywnej. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz przeżywającymi trudności w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym, domowym i rówieśniczym.

Specjaliści będą przyjmować dwa razy w tygodniu w godz. od 16:00 do 18:00. Psychoterapeuta będzie dyżurował w poniedziałki, zaś psycholog we wtorki. Będzie można się zarejestrować od poniedziałku do wtorku w godz. od 8:00 do 14:00 pod nr tel. 13 47 43 212.

Akcja jest finansowana z budżetu miasta. Młodzież może zgłaszać się sama, ale osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)