Krosno jaśniejsze na święta: wielka choinka i ponad kilometr łańcuchów

Korony na latarniach, sople świetlne czy 10-metrowa choinka - trwa montaż dekoracji świątecznych na rynku i ulicach miasta.
Choinka cieszyła się w zeszłym roku ogromną popularnością
Damian Krzanowski

Pierwsze lampki pojawiły się w piątek 24 listopada. Na ulicach oraz na rynku sukcesywanie montowane są kolejne ozdoby.

Najbardziej rozświetlona będzie starówka. Na latarniach na płycie rynku zawisną dekoracje w formie korony, a między lampami na wschodzniej i zachodniej pierzei rozciągnięte zostaną sople świetlne, o łącznej długości 220 metrów. Dodatkowy łańcuch zamontowany zostanie między budynkami na ul. Piłsudskiego.

Rynek tradycyjnie zdobić będzie także szopka bożonarodzeniowa, z kurtyną świetlną oraz gwiazdą betlejemską. Nie zabraknie choinek. - Na podcieniach pojawi się 10 drzewek, udekorowanych nitkami świetlnymi oraz ozdobami wykonanymi przez dzieci z przedszkoli - zapowiada Joanna Sowa, rzecznik Urzędu Miasta Krosna.

Najważniejsza ozdoba - choinka na rynku - będzie miała 10 metrów wysokości.

Zapewnienie świątecznego klimatu na ulicach kosztowało magistrat ponad 115 tys. zł
Damian Krzanowski

Oprócz starówki cztery duże ozdoby zawisną na wysokich słupach energetycznych przy skrzyżowaniach ulic Krakowska-Kolejowa, Lwowska-Niepodległości (2 słupy) oraz przy rondzie Solidarności.

Kolejnych 40 elementów zamontowanych zostanie na mniejszych słupach przy ul. Lwowskiej, Staszica, Wisłoczej, Legionów oraz Piłsudskiego.

Prawie kilometr łańcucha z sopli świetlnych ozdobi natomiast ulice Sienikiewicza, Piłsudskiego (od rynku do ul. Słowackiego oraz od ul. Słowackiego do ronda Solidarności) i plac Konstytucji 3 Maja. Ozdoby pojawią się także na mostach na ul. Okrzei i Piłsudskiego.

Wszystkie dekoracje pojawią się do 4 grudnia. - Koszt świątecznego ozdobienia miasta wyniesie 115,6 tys. zł - informuje Joanna Sowa.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person hala
28.11.2017 17:30

A może by tak po jednej dekracji w centralnych punktach Osiedli a nie tylko w Centrum. Tam też ludzie żyją i mieszkają przede wszystkim !

person
hala
na forum od listopada 2017
star
person staszek050
28.11.2017 17:30

Myślę że będzii zdrowo , miło i wesoło...

person
staszek050
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward