KPU poszerza ofertę. Cztery nowe kierunki na krośnieńskiej uczelni

W nadchodzącym nowym roku akademickim Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie proponuje przyszłym studentom cztery nowe kierunki studiów na różnych poziomach. Do wyboru są: automatyka i robotyka, marketing internetowy, lingwistyka stosowana oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
W ofercie uczelni pojawiły się cztery nowe kierunki, które nie tylko dotyczą nauk ścisłych. Możliwe też, że za niedługo zostaną uruchomione dwa kolejne: położnictwo i pielęgniarstwo (studia magisterskie)
KPU Krosno

Obecnie na KPU do niedzieli (20.09) trwa druga tura rekrutacji. Będzie też trzecia, rozpocznie się w poniedziałek (21.09), a zakończy w czwartek (8.10).

Automatyka i robotyka – studia inżynierskie

Studia trwają siedem semestrów. Ich zadaniem jest przygotowanie inżynierów, którzy będą potrafili projektować, uruchamiać, sterować i eksploatować systemy automatyki oraz robotyki w różnych gałęziach przemysłu.

Absolwenci nauczą się umiejętności w łączeniu teoretycznej wiedzy z mechaniki, elektroniki, informatyki i elektrotechniki z wiedzą praktyczną z zakresu informatyki, analizy sygnałów, regulacji automatycznej, robotyki, algorytmów decyzyjnych i obliczeniowych.

Atutem kierunku jest praktyczny profil kształcenia. Studenci odbędą 24-tygodniowe praktyki zawodowe. Będą też uczęszczać na zajęcia ze specjalistycznego języka angielskiego.

Studenci po tym kierunku będą mogli pracować nad wdrażaniem produktu do użytku, jego obsługą i modernizacją, rozwijać produkty dotychczas wykorzystywane, dostosowując je do wymagań i oczekiwań współczesnych procesów produkcyjnych, projektować nowe rozwiązania i nadzorować funkcjonowanie już istniejących.

Szczegóły tutaj.

Siedziba uczelni w Suchodole 
KPU Krosno

Marketing internetowy – studia licencjackie

Kierunek trwa sześć semestrów. Powstał we współpracy z firmą z branży marketingu cyfrowego.

Studenci nauczą się samodzielnie zdobywać i selekcjonować informacje, dokonywać syntezy i analizy pozyskanych informacji, samodzielnie tworzyć projekty marketingowe wykorzystując nowoczesne narzędzia informatyczne. Nauczą się biegłej znajomości języka obcego (na poziomie B2), która umożliwi udział w projektach międzynarodowych.

Dzięki współpracy z firmą z branży internetowej zdobędą wiedzę praktyczną m.in. w zakresie projektowania kampanii marketingowych w Internecie, pozycjonowania stron internetowych i innych technik wspierających działania usługowe i handlowe w sieci. 

Kierunek umożliwi znalezienie pracy na rynku usług marketingowych i IT w takich zawodach jak: tester oprogramowania, projektant UX oraz UI (specjaliści, którzy dbają o to, aby produkty cyfrowe były przyjazne dla użytkownika), grafik, marketingowiec specjalizujący się w social media oraz marketingu internetowym i PR-owiec.

Absolwenci będą mogli kontynuować edukację na studiach związanych z komunikacją społeczną, dziennikarstwem oraz marketingiem.

Szczegóły tutaj.

Lingwistyka stosowana – studia magisterskie II stopnia

Są to pogłębione studia językowe o autorskim programie, który uczy praktycznego zastosowania języka w pracy zawodowej.

Studenci zdobędą umiejętności płynnego posługiwania się dwoma specjalistycznymi językami obcymi: angielskim oraz jednym wybranym spośród trzech (hiszpański, niemiecki, rosyjski).

Będą kształceni w zakresie komunikacji biznesowej oraz doskonalenia przekładu pisemnego i innych umiejętności w zakresie tłumaczenia. W programie nauczania ważne będą zajęcia video online realizowane w partnerstwie z GPE (Global Partners for Education), do którego należy KPU. Jest to platforma, która umożliwia zajęcia ze studentami z innych kontynentów.

Studenci odbędą 12 tygodni praktyk, które zostaną zrealizowane w porozumieniu z międzynarodowymi przedsiębiorstwami.

Będą też mogli kontynuować studia w wybranej szkole doktorskiej na wybranej uczelni akademickiej.

Szczegóły tutaj.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – jednolite studia magisterskie

Do tej pory na KPU był to kierunek na poziomie studiów licencjackich. Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni 20 lat ukończyło go ponad 1000 absolwentów. Studia trwają 10 semestrów.

Absolwenci zdobędą wykształcenie w zakresie pracy z dzieckiem (poczynając od żłobka, przez przedszkole, aż do klas I-III szkoły podstawowej).

Studenci zdobędą umiejętności w zakresie komunikacji społecznej, posługiwania się warsztatem diagnostycznym, wzbogacania, doskonalenia wiedzy i kompetencji w zakresie tworzenia własnego warsztatu metodycznego.

Dzięki zdobytym umiejętnościom absolwent będzie mógł dokonywać trafnej obserwacji i analizy aktywności dziecka, a także planować pracę z dzieckiem/uczniem w formie indywidualnej, zespołowej z uwzględnieniem ich możliwości i potrzeb rozwojowych.

Szczegóły tutaj.

Rekrutacja

Na studia można się zarejestrować przez stronę irk.pwsz.krosno.pl. Punkt informacyjny i rekrutacyjny mieści się w Rektoracie uczelni przy Rynku 1, a stoisko informacyjne w Galerii Vivo Krosno.

Krośnieńska uczelnia oczekuje jeszcze na decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  w sprawie uruchomienia dwóch kolejnych kierunków: Położnictwa – studia licencjackie i Pielęgniarstwa – studia magisterskie II stopnia.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
mimeko1811
16.09.2020 21:43

Ludzie rozumiecie że uczelnia ma wam tylko pomóc znaleźć pracę lub się rozinąć?

Że idziesz na uczelnie nie równa się że znajdziesz pracę w danym zawodzie jakim się kształtowałeś.

Nie załatwi za was nauki i chęci do rozwoju. Możesz nie kończyć szkoły i ucząc się w domu odnieść sukces ale wymaga to o wile większego samo zaparcia i motywacji.

mimeko1811
na forum od kwietnia 2020
ciekawykrosnianin
16.09.2020 18:50

A to ciekawe, bo i ja i moi koledzy, którzy "naście" lat temu końćzyliśmy tą uczelnie mamy pracę, większość w Krośnie i okolicy. Zarobki koło średniej krajowej, ewentualnie troszkę mniej. I nie, nic mi nie wiadomo o rodzicach/babciach/wujkach etc., którzy wkręciliby nas na stanowiska. Jak chcesz się nauczyć, to i w Pcimiu Dolnym zdobędziesz wiedzę, jak nie - ani Kraków czy Warszawa nie pomoże.

ciekawykrosnianin
na forum od listopada 2017
wed
16.09.2020 18:49

Drogi Stefanie i Szwejku. Jak po każdej uczelni niekoniecznie pracuje się w zawodzie. Trzeba trochę losowi pomóc i być jak najlepszym. Wtedy i praca się znajdzie. Wiadomo że KPU nie ma co się porównywać z UJ , UW czy AGH, ale od istnienia tej uczelni zależy los naszego miasta. Więc chociaż dla przyzwoitości jak tak płaczecie nad losem mieszkańców Podkrpacia i brakiem perspektyw to nie piszcie źle o naszej uczelni bo jak upadnie to dopiero wtedy będzie tragedia. A tak na marginesie to dla wielu absolwentów liceum to jedyna uczelnia gdzie licealiści są w stanie studiować. Więc niech sobie studiują, lepsze to niż siedzenie w domu z rodzicami albo zmywak w Anglii

wed
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)