Grupa Nowy Styl wkracza na nowy rynek. Będzie wyposażać luksusowe hotele

Grupa Nowy Styl objęła 60 proc. udziałów w spółce Stylis Dubai. Razem z nią firma braci Krzanowskich będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie oraz zwiększy sprzedaż krzeseł i mebli biurowych w regionie. To szansa na nowe miejsca pracy w zakładach Grupy w Jaśle.


Grupa Nowy Styl to europejski lider w zakresie kompleksowych rozwiązań biurowych, z rocznymi przychodami ze sprzedaży sięgającymi 316 mln euro. Założoną przez Adama i Jerzego Krzanowskich firmę tworzyło dotąd 7 marek - Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag oraz Forum Seating. W styczniu dołączyła do nich kolejna – działająca od 2002 roku i specjalizująca się w produkcji rozwiązań dla hoteli spółka Stylis Dubai, w której Grupa objęła 60 proc. udziałów.

- W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jesteśmy obecni już od kilku lat, mamy własny oddział w Dubaju. W ostatnich latach blisko współpracowaliśmy z saudyjską firmą Stylis, dla której wdrożyliśmy produkcję mebli hotelowych w Polsce. Dzięki kompetencjom partnera i naszym stworzyliśmy rozwiązania, które zostały docenione przez lokalnych inwestorów - w ciągu 6 lat zrealizowaliśmy 21 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli z 5795 pokojami. Obecna transakcja pozwala rozwinąć działalność związaną z wnętrzami hotelowymi pod marką Stylis na cały region Zatoki Perskiej – mówi Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

Partnerstwo z Grupą Nowy Styl to ogromna szansa na rozwój także dla firmy Stylis. Jej władze wysoko cenią sobie m.in. międzynarodowe doświadczenie oraz potencjał produkcyjny Polaków. - Doceniam również otwartość zarządzających, którzy zaufali naszej wiedzy o rynku hotelowym w regionie i doświadczeniu w zarządzaniu projektami – podkreśla Hesham Ibrahim, Head of Hotel Unit i współwłaściciel Stylis Dubai.

Przejęcie spółki Stylis umożliwiło Grupie Nowy Styl wkroczenie w nowy segment rynku – hotele. Firma wyposaża je całościowo – od podstawowego pokoju, przez apartamenty, recepcje, lobby, strefy food court, kawiarnie, restauracje, po sale konferencyjne. - Prognozujemy, że transakcja pozwoli na zwiększenie naszej sprzedaży o 10-20 mln euro rocznie – zapowiada Rafał Chwast, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Grupy Nowy Styl. – Silny międzynarodowy zespół w Dubaju i kolejne udane realizacje mogą też stanowić dobry punkt wyjścia dla dalszej ekspansji do Afryki czy do Indii.

Przedstawiciele Grupy zapewniają jednocześnie, że transakcja nie będzie skutkować przeniesieniem produkcji na Bliski Wschód. Wręcz przeciwnie, może się pojawić konieczność zwiększenia zatrudnienia w polskich zakładach, m.in. w Jaśle.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person mlody
12.02.2018 19:53

Dlaczego? Bo władze  Krosna i Korczyny nie dogadali się z grupą New Styl - chcieli fabryki stawiać w Korczynie w latach 2001-2003

person
mlody
na forum od listopada 2017
person Lukii
12.02.2018 17:53

W tym czasie gdy Nowy Styl rozwijał skrzydła w Krośnie był problem z wielkimi działkami w mieście. Nie było jeszcze specjalnych stref. Przepadłyby wielkie dotacjie unijne NS. Trzeba było działać i szukać lokalizacji na zainwestowanie dużych pieniędzy na nowoczesny zakład produkcyjny. Najbliżej znaleziono działkę w Warzycach pod Jasłem z możliwością jej powiększenia.

Może NowyStyl został by w Krośnie. Nie stety byli przeciwnicy  tworzenia strefy koło lotniska, sprawa ciągneła się latami. Historię chyba każdy zna. Prezydent  Przytocki widział co się dzieje dlatego tak walczył o tworzenie nowych stref  przy lotnisku żeby duże firmy nie przenosiły swoich zakładów. Zaniedbania poprzedniego prezydenta Zimki wtóry w Krośnie nic nie zrobił !!!

W efekcie mamy firmę krośnieńska która zainwestowała w Jaśle z czego 70% pracowników to pracownicy Krosna i powiatu krośnieńskiego. Codziennie rano specjalny wielki autobus zbiera ludzi z powiatu i Krosna i jedzie bezpośredio do Nowego Stylu. Również dotyczy się to krośnieńskiej firmy Cellfast która zainwestowała w Stalowej Woli. Tylko tutaj rożnica polega na tym że cześć produkcji odbywa się w Krośnie w stworzonej specjalnej strefie koło oczyszczalni ścieków.

person
Lukii
na forum od listopada 2017
star
person bezdzietna
12.02.2018 16:08

Dlaczego oni produkują meble w Jaśle ? a nie w Krośnie ? Kto wie ?

person
bezdzietna
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (18) forward