Dzień jest pochmurny, ale idź do urny

W niedzielę (21.10) odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Lokale czynne będą od 6.00 rano do godz. 20.00. Najważniejsze, co należy zapamiętać to, żeby postawić: jeden "X" na karcie białej, przy kandydacie do Sejmu i maksymalnie dwa "X" na karcie żółtej, przy kandydatach do Senatu. Do głosowania mieszkańców Krosna zachęca prezydent miasta - Piotr Przytocki.
Piotr Przytocki

Komisje wyborcze zaczynają pracę o godz. 6.00. Umiejscowienie niektórych lokali wyborczych nieznacznie się zmieniło w stosunku do poprzednich wyborów. Szczegółowe granice obwodów wyborczych i lokalizacja komisji dostępne są tutaj (plik pdf - nowe okno).

Uwaga wyborcy, którzy dotychczas głosowali w siedzibie Krośnieńskiego Domu Kultury (ul. Kolejowa 1). W związku z pracami budowlanymi prowadzonymi w KDK nastąpiła zmiana siedziby komisji wyborczej. Głosowanie odbywać będzie się w lokalu wyborczym mieszczącym się w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - ul. Lewakowskiego 14.

Granice obwodu głosowania nr 7 to ulice: Czuchry, Kolejowa, Krakowska (nr nieparzyste 1-11), Lewakowskiego (nr parzyste 2-24), Mielczarskiego, Naftowa, Tysiąclecia (nr parzyste 2-14, nr nieparzyste 1-7), Wolności, Wyzwolenia.

Głosować można tylko osobiście, dlatego należy pamiętać, aby do lokalu wyborczego zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający naszą tożsamość (ordynacja wyborcza nie mówi, że nie może to być też paszport czy prawo jazdy).

Po podpisaniu się na liście osób uprawnionych do głosowania dostaniemy dwa druki. Na bardzo dużym, białym, znajdziemy kandydatów do Sejmu, czyli kandydatów na posłów. Żółta kartka, znacznie mniejsza, zawierać będzie kandydatów do Senatu.

Na karcie białej wydrukowane będą partyjne listy kandydatów na posłów. Warunkiem ważności oddanego głosu jest głosowanie tylko na jedną wybraną partię. Należy postawić znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów.

Do karcie żółtej wydrukowane będą nazwiska kandydatów do Senatu. Warunkiem ważności głosu jest oddanie głosu na nie więcej niż 2 kandydatów. Głosuje się przez postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwisk 2 kandydatów lub obok nazwiska 1 kandydata.

Urząd Miasta Krosna jak zawsze organizuje dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych. Osoby zainteresowane powinny skontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Obywatela w Urzędzie Miasta Krosna - nr telefonu - 0-13 4366443 (także w dniu wyborów) i umówić się co do godziny dowozu osoby niepełnosprawnej do lokalu wyborczego. Transport jest bezpłatny.

W czasie głosowania wyborcom niepełnosprawnym mogą w lokalu wyborczym pomagać inne osoby. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie zagłosować na swojego kandydata, mogą przyjść z osobą towarzyszącą, która za nie postawi krzyżyk na karcie do głosowania. Może to zrobić także każda inna osoba poproszona o pomoc przez osobę niepełnosprawną, oprócz członka obwodowej komisji wyborczej oraz męża zaufania.

Do spełnienia obywatelskiego obowiązku namawia Piotr Przytocki, prezydent Krosna: - Zachęcam wszystkich mieszkańców Krosna do pójścia na wybory i oddania swojego głosu - powiedział.

Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 20.00.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)