Piotr Lenik nie jest już dyrektorem szpitala. Zastąpi go Czerwiński

Władze województwa odwołały Piotra Lenika z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Z powodu złej polityki kadrowej i konfliktów z załogą dyrektor utracił zaufanie marszałka.
Zdaniem Urzędu Marszałkowskiego dyrektor Piotr Lenik nie panuje nad konfliktami, do których sam doprowadził
Damian Krzanowski

Informacje o planowanym odwołaniu dyrektora Piotra Lenika zostały oficjalnie potwierdzone przez Pawła Krzanowskiego, przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala. - 5 grudnia Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę, w której prosi nas o opinię w tej sprawie - informuje przewodniczący.

Jak czytamy w uchwale, dyrektor ma zostać odwołany z powodu prowadzonej przez niego polityki kadrowej oraz konfliktów z pracownikami, które były jej skutkiem: „Mając na względzie pisma dotyczące konfliktów interpersonalnych, interwencje organizacji związkowych oraz skargi na dyrektora, które są kierowane do Zarządu Województwa Podkarpackiego, należy zauważyć, że dyrektor jest w konflikcie z załogą jednostki, którą zarządza i nie potrafi zapanować nad zaistniałą sytuacją”.

Efektem piętrzących się konfliktów jest z kolei utrata zaufania do Piotra Lenika, tłumaczą członkowie zarządu, którzy chcą „niezwłocznego” odwołania dyrektora.

W poniedziałek 11 grudnia Rada Społeczna zbierze się, aby zaopiniować uchwałę.

Urząd Marszałkowski potwierdza jedynie, że w sprawie uchwały trwają rozmowy między Zarządem Województwa a dyrektorem.

Sam Piotr Lenik wstrzymuje się natomiast z komentarzem do 14 grudnia, gdy odbędzie się briefing z okazji zakończenia remontu części Oddziału Dziecięcego.

Aktualizacja z 8.12:

Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego potwierdził, że z dniem 18 grudnia 2017 Piotr Lenik kończy misję dyrektora szpitala. "Rozwiązanie stosunku pracy
nastąpiło za porozumieniem stron. Od dnia 19 grudnia pełniącym obowiązki dyrektora szpitala będzie Piotr Czerwiński, dotychczas zastępca do spraw ekonomicznych szpitala.
Nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie zostanie wyłoniony w drodze konkursu" - czytamy w komunikacie prasowym.

Piotr Lenik i jego zastępca, a także chwilowy następca - Piotr Czerwiński
damian krzanowski
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person czeslawkrosno1
08.12.2017 11:25

Taka karma, panie Lenik! Jeżeli ludzi traktuje się jak plebs, to prędzej czy później kończy się samowolka! Gratuluję i dziękuję wszystkim osobom, które interweniowały w zarządzie województwa! Brawo Wy!

person
czeslawkrosno1
na forum od grudnia 2017
person Grwazy
07.12.2017 21:45

Szanowni Dyskutanci, czytam i postrzegam, że część z was myśli  analitycznie, nie syntetycznie,   a portal wyróżnia komentarze anty. Może pan Lenik w zarządzaniu robi błędy, nie wiem, ale upadek słuzby zdrowia od fatalnej "reformy" AWS (którą robili ci sami ludzie mądrzy niby, co brylują w PiS i PO, czyli nomenlatura/ polioligarchia partyjna) trwa. Problem pana Lenika to problem pieniędzy. "Dobra zmiana" znalazła kasę na podwyżki dla resortów siłowych (kupiła je zatem), na zakup głosów prowincji (500+), na luksusowe samoloty dla bonzów rządowych (premier Szwajcarii jeździ do pracy rowerem), na zakup głosów górniczych, a na zwiększenie nakładów na służbę zdrowia zabrakło. No i słusznie, bo finanase Najjaśniejszej trzeszczą (poczytajcie portale zgraniczne, finansowe). A tak SE myslę, że może by marszałka odwołać? Albo szykować dywany na nowego misiewicza po panu Leniku?????

person
Grwazy
na forum od listopada 2017
person Pigmalion
07.12.2017 18:38

Dyrektor zły bo trzyma porządek w szpitalu,nie lubi kombinatorów i leserów i nie daje sobie wejść na głowe? To nie dyrektor do wymiany tylko połowa obiboków...

person
Pigmalion
na forum od listopada 2017
person Lukii
07.12.2017 16:07

Lenik od poczatku zaoszczedza na personelu. Pielegniarki i lekarze pracują ponad swoje siły. Widać to na SOR  gdzie jest na jednej zmianie tylko 2 a może aż 3 pielegniarki i jeden lekarz a narodu setki do przyjecia. To jak nie będzie kolejek???  Pelegniarki wyżyłowane wyczerpane wystarczy że jedna pójdzie na chorobowe i już jest problem nie ma kto ją zastąpić.

Tam powinno być co najmiej 5 pielegniarek jak jest w innych szpitalach wojewódzkiech gdzie ludzie zjeżdzają się z całego regionu. Przecież szpital krośnieński przyjmuje też pacjentów z Sanoka , Jasła.

person
Lukii
na forum od listopada 2017
star
person abrazja
07.12.2017 15:37

Lenik musi odejść, skończy się kolesiostwo, dzięki niemu rozrosła się administracja a spadła liczba personelu białego. Nigdy mu niezależało  na poprawie opieki nad pacjentem. Do zarządzania placówką potrzebował 6 dyrektorów. Strach było się leczyć w krośnieńskim szpitalu. Może nastąpi dobra zmiana.

person
abrazja
na forum od listopada 2017
person gordon
07.12.2017 13:54

Krośnieński szpital znalazł się w późnych latach 70 ubiegłego wieku, ubywająca kadra specjalistów lekarzy,  tj. pozbywanie się kogo się da... to co budowano tyle lat poszło na marne, a zaczęło się od Kocuja. Szpital to NIE SĄ MURY, to przede wszystkim kapitał ludzki i o niego nie zadbano. Ten gość nigdy nie powinien był zostać dyrektorem takiej placówki. Brak wizji jak to ma wyglądać, brak poszanowania ludzi.. Traktuje szpital jak własny folwark dla swoich partyjnych kolegów. Przykre, że szpital nie ma szczęścia do zarządzających.

person
gordon
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (44) forward