Czy jesteś za poszerzeniem granic Krosna? Wyniki

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic Krosna o teren dawnego lotniska w Targowiskach. Ich wyniki znane będą 20 marca, a tymczasem publikujemy wyniki sondażu internetowego.
Mapka z zaznaczonym obszarem, którego dotyczą konsultacje
UM Krosno

Do 7 marca trwały konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic Krosna o teren lotniska "Iwonicz". To prawie 150 ha, położonych na terenie gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Miasto za niemal 14 mln zł nabyło prawo wieczystego użytkowania tych gruntów, a teraz rozpoczęło staranie o włączenie ich do swoich granic. Chce wybudować tam łącznik do przyszłej drogi S-19 oraz utworzyć strefę inwestycyjną.

Przeprowadzenie konsultacji społecznych jest niezbędne do złożenia do Rady Ministrów wniosku o poszerzenie granic. Swoją opinię mieszkańcy wyrażali poprzez wypełnienie ankiety, w której padło tylko jedno pytanie: czy są za, czy przeciw poszerzeniu.

Wyniki konsultacji znane będą 20 marca.

My też postanowiliśmy sprawdzić, co o poszerzeniu sądzą mieszkańcy Krosna i okolic. W sondzie internetowej, która trwała od 28 lutego do 7 marca wzięło udział 1981 osób. Zdecydowana większość (76%) opowiedziała się "za" poszerzeniem granic miasta.

Czy jesteś za poszerzeniem granic Krosna? Wyniki sondażu internetowego
Infogram

Czytaj też:

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person ramiusz
09.03.2018 13:00

Tak, jestem za poszerzeniem granic. Czym większe miasto, tym lepiej

person
ramiusz
na forum od listopada 2017
person kade52
08.03.2018 18:27

Krosno wzorując się na Rzeszowie che być większe włączając okoliczne wioski, które i tak o 100% powiększyły miasteczko liczące w latach 60-tych 20 kilka tysięcy mieszkańców. Ilu w Krośnie mieszka rodowitych Krośnian?

person
kade52
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward