Brakuje miejsc parkingowych. Będą nowe

Liczba miejsc parkingowych w mieście nie nadąża za przyrostem ilości aut. Magistrat stara się rozwiązać problem, m.in. poprzez plany budowy nowych parkingów. Jakie są inne pomysły?
Tzw. niecka przy ul. Legionów to dobre miejsce na parking. Ale i na tereny sportowo-rekreacyjne. To o budowie tych drugich mówi się więcej

- Nowy parking będzie posiadał 56 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Wjazd znajdował się będzie od ul. Legionów, a zjazd od ul. Fortecznej. W ramach tego zadania powstanie też ciąg pieszy od ul. Franciszkańskiej do ul. Fortecznej, w tym schody łączące obydwie ulice – informuje Joanna Sowa, rzecznik magistratu.

Kolejne miejsca postojowe być może powstaną na rozległym, zapuszczonym terenie między bazarem a stadionem przy ul. Legionów. Na wspomnianej sesji rady miasta prezydent Przytocki przyznał, że jest taki pomysł. - Prowadzimy uzgodnienia z właścicielami gruntów w tzw. niecce przy ul. Legionów. Jesteśmy bliscy porozumienia i uporządkowania spraw własnościowych w tamtym rejonie, po to, aby przygotować projekt parkingu. Jest to miejsce widokowe na stare miasto, więc musi to być odpowiednio zaprojektowana przestrzeń – opowiadał prezydent.

Obecnie trwają tam prace prowadzone przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe. Teren, który przez lata zamienił się w dzikie wysypisko śmieci, jest zasypywany i równany. Prezes KSM-u Janusz Steliga nie potwierdza jednak, czy Miasto prowadzi z nim rozmowy na temat nowej inwestycji.

Szczegółów nie zdradza także Joanna Sowa. - Na terenie przy ul. Legionów może powstać przestrzeń np. do uprawiania sportu lub rekreacji – boisko, kort czy tereny bulwarowo-parkowe. O szczegółach nie można póki co mówić – ucina. Ewentualne prace przy zagospodarowaniu terenu na pewno nie ruszą zbyt szybko. Na 2018 rok przewidziano etap projektowy.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward