Aktor z Krosna nominowany do nagrody "Aleksandra" w Elblągu

29-letni Alan Bochnak znalazł się wśród grona aktorów nominowanych do teatralnej nagrody "Aleksandra". Jego rola Herr Flick'a w spektaklu "Allo, Allo" została doceniona przez kapitułę dorocznych "elbląskich Oscarów". Statuetka przyznawana jest aktorom Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu za najlepsze role w danym sezonie. O tym, czy Alan ją otrzyma dowiemy się 6 kwietnia.
Alan Bochnak z teatrem związany jest już kilka lat
Damian Krzanowski

Alan Bochnak jest absolwentem Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia Pro Musica w Krośnie. Aktorstwo studiował na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Występował na deskach Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Od 2 lat pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Kocha swój zawód, ale nie ukrywa, że wbrew obiegowej opinii to ciężki kawał chleba.

Spektakl "Allo, Allo" (reż. Jan Tomaszewski) z Alanem w roli Herr Flick'a po raz pierwszy wystawiono 30 grudnia zeszłego roku. To sceniczna adaptacja kultowego brytyjskiego serialu komediowego, którego akcja toczy się w "Café René" w okupowanej Francji.

"Aleksandry" przyznawane są co roku od 14 lat, w 5 kategoriach: Kobieca Rola Roku, Męska Rola Roku, Najpopularniejszy Aktor, Przyjaciel Teatru oraz Najwierniejszy Widz Zbiorowy.

Alan Bochnak w roli Herr Flick'a w spektaklu "Allo, Allo" na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka 
info.elblag.pl

Alan o "Aleksandra" w kategorii Męska Rola Roku walczy z Piotrem Boratyńskim (Amadeusz w spektaklu "Amadeusz") oraz Lesławem Ostaszkiewiczem (Wiedźma w "Czarodziejskim krzesiwie").

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się na początku kwietnia (6.04) podczas 17. Elbląskiej Wiosny Teatralnej.


Czytaj także: 

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (11) forward