"Porozumienie" młodych

Ujawnił się (17.10) kolejny komitet wyborczy, który wystawił kandydatów do Rady Miasta - "Porozumienie Wyborcze Krosno 2006". Średnia wieku kandydatów wynosi niewiele ponad 33 lata. Na swojej pierwszej konferencji prasowej młodzi ludzie byli trochę spięci i niepewni, ale deklarują, że są "kreatywni, wykształceni i zdeterminowani do walki o lepszą przyszłość swego miasta".
Kandydaci "Porozumienia Wyborczego Krosno 2006" zaprezentowali się pod studnią na Rynku

To drugi - obok "Samorządne Krosno 2006" - niepartyjny komitet wyborczy. Oba komitety zdecydowały o "zblokowaniu się". Oznacza to, że głosy, które zdobędą ich kandydaci będą się sumowały przy podziale mandatów na radnych (o ile komitety przekroczą 5% próg wyborczy). Prawdopodobnie w czwartek (19.10) komitety ogłoszą też wspólne poparcie dla Piotra Przytockiego jako kandydata na prezydenta Krosna.

Kandydaci tego komitetu ogłosili swój start w wyborach samorządowych pod studnią na krośnieńskim Rynku. - Chcemy wprowadzić do Rady Miasta kandydatów, którzy będą reprezentować i brać udział w rozwiązywaniu problemów nurtujących ich środowisko, jak i wszystkich mieszkańców Krosna - oświadczyła grupa.

Dlaczego kandydują?

Anna Brzezińska (29 lat), pracuje w Podkarpackiej Izbie Gospodarczej:
- Zależy mi na tym, aby promować młodych i kreatywnych ludzi. Chciałabym, aby młodzi ludzie chcieli tu powracać. Muszą być spełnione różne warunki, ale chodzi głównie o to, żeby mieli pracę lub zakładali własne firmy.

Anna Brzezińska - jedna z kandydatek

Katarzyna Guzik-Rutkowska (30 lat), pracuje w prywatnej firmie:
- Jestem rodowitą krośnianką i swoją przyszłość wiążę z tym miastem. Studiowałam w Warszawie, ale widząc pozytywne zmiany w Krośnie, wróciłam. Jestem mamą i oczekuję kolejnego dziecka. Najbliższym problemem są dla mnie teraz miejsca zabaw i nauki dla dzieci.

Dariusz Pelczar (29 lat), pracuje w prywatnej firmie:
- Chciałbym podtrzymać tendencję rozwojową miasta. Trzeba inwestować w infrastrukturę, między innymi w budowę dróg. Duży nacisk chciałbym położyć na pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej.

Marcin Pięta (26 lat), pracuje w biurze rachunkowym:
- Chcę, żeby Krosno było atrakcyjnym miastem dla młodych ludzi. Przede wszystkim chodzi o tworzenie nowych miejsc pracy. Chciałbym kontynuować te zmiany, które rozpoczęły się w Krośnie kilka lat temu.

Wybory samorządowe odbędą się 12 listopada br. Krośnianie wybiorą 21 radnych i prezydenta miasta. Wiadomo już, że listy kandydatów zarejestrowały dwa komitety samorządowe (wyżej wymienione "Porozumienie Wyborcze Krosno 2006" oraz "Samorządne Krosno 2006" firmowane m.in. przez Piotra Przytockiego) oraz pięć komitetów partyjnych: LPR, PiS, PO, Samoobrona oraz koalicja SLD z innymi ugrupowaniami lewicowymi i Partią Demokratyczną.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)