Piotr Przytocki o swojej decyzji poinformował dziennikarzy przed Urzędem Miasta. Towarzyszyła mu żona Elżbieta. - Czynimy to razem, bo oboje rozumiemy trudną rolę, którą pełni prezydent. Jest to bardzo odpowiedzialna służba dla miasta i jego mieszkańców, wymaga poświęcenia i zaangażowania swojego prywatnego czasu - tłumaczył prezydent. - Męża w domu praktycznie nie ma. Oddałam go miastu - mówiła jego żona.
Prezydent podkreślił, że jego decyzja o kandydowaniu była uzależniona m.in. od wyników ankiety, którą przeprowadził we wrześniu portal Krosno24.pl. Według niej, aż 87% respondentów pozytywnie oceniło efekty czteroletniej kadencji Piotra Przytockiego (wkrótce opublikujemy szczegółowe wyniki badania). - Gdyby nie było tej oceny pozytywnej, nie pozwoliłbym sobie na tę decyzję - podkreślał prezydent.
Piotr Przytocki chce przede wszystkim kontynuować swoje działania i realizować nowe przedsięwzięcia. - Chcę wykorzystać dotychczasowe doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej i zdobywać te środki na kolejne projekty - zapewnił. Wśród najważniejszych wymienił: budowę obwodnicy miejskiej, rozwój lotniska, poszukiwanie inwestorów i przygotowywanie dla nich terenów.
Piotr Przytocki zaprezentował też kandydatów do Rady Miasta, którzy będą startować z powiązanego z nim komitetu wyborczego. - Komitet Wyborczy Wyborców "Samorządne Krosno 2006" jest to inicjatywa obywatelska, nie związana w żaden sposób z duża polityką, ani partiami politycznymi. Chcemy służyć swoją wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem miastu i jego mieszkańcom - zapewnił obecny prezydent.
Wśród kandydatów na radnych z komitetu "Samorządne Krosno 2006" znaleźli się m.in.: Józef Guzik (znany krośnieński piekarz), Zbigniew Ungeheuer (prezes stowarzyszenia Portius, główny organizator Festiwalu Wina Węgierskiego), Bronisław Baran (obecny zastępca prezydenta), Janusz Kawalec (były komendant straży pożarnej), Dagmara Krzanowska-Szelc (pracuje w KDK, organizuje m.in. turnieje tańca towarzyskiego), Krzysztof Staroń (były wicewojewoda krośnieński) oraz wielu radnych obecnego Klubu Samorządowego Rady Miasta: Stanisław Czaja, Anna Dubiel, Stefania Zborowska, Tadeusz Alibożek, Zdzisław Dudycz, Stanisław Słyś, Bolesław Winiarski.
- Trzon komitetu stanowią osoby, które od wielu lat pracują w swoich dzielnicach i na osiedlach - mówi Stanisław Słyś, pełnomocnik komitetu "Samorządne Krosno 2006". - Nie stosowaliśmy ograniczeń, co do przeszłości politycznej lub zawodowej kandydatów - zaznaczył.
Przedstawiciele "Samorządnego Krosna" zapewnili, że będą prowadzić kampanię pozytywną. - Nie będziemy atakować żadnego z kandydatów na prezydenta, czy do Rady Miasta - mówił Piotr Przytocki.
Jak będzie wyglądała kampania Piotra Przytockiego i samorządowców? - Spotkania z mediami, strona internetowa, list do mieszkańców Krosna - wymieniają szefowie sztabu. - Zastosujemy różne formy kampanii w mieście, ale jest to niespodzianka.
Piotr Przytocki to trzeci kandydat, który oficjalnie ogłosił swój start w wyścigu o fotel prezydenta Krosna. Swój start zapowiedzieli też: Andrzej Koziol (PiS) oraz Jerzy Borcz (PO).