DYSKUSJE
Przebudowa ulicy Staszica. Zieleń to niejedyny istotny tu problem [PRACE TRWAJĄ]
789000
05.09.2024 08:24
wyróżnione przez moderatora

Nie ma ulicy Staszica, jest ulica księdza Stanisława Staszica. Proszę o sprostowanie.

789000
na forum od maja 2024
kurnachata
15.06.2024 21:18

Po prostu Unia Europejska nadal jest bardzo bogatą wioską do której ściąga cały ubogi świat jak również nasi ściągają z niej co mogą . Na przykład powrót do lat 90tych i nasadzenie kilku drzew to 5 tysięcy zł ale tworzy się projekt rewitalizacji rynku za 5 melonów. Kto pracuje na te wydatki? Pewnie każdy z nas wysokim podatkiem ale chyba najwięcej płacą podatku niemcy ze srzedaży i zmotoryzowania całego świata swoimi pojazdami.

kurnachata
na forum od listopada 2017
wokol_krosna
15.06.2024 11:02
wyróżnione przez moderatora

Dlaczego władze Krosna na siłę chcą zmieniać to, co funkcjonuje całkiem dobrze (ulica Staszica czy Rynek), zamiast zająć się nowymi, ważnymi sprawami? Wydaje się ogromne pieniadze na zmianę miejsc, które tego nie wymagają, wbrew opinii mieszkańów i specjalistów (jak p. Łuczaj).

Tymczasem są pilniejsze potrzeby. Od lat mówi się o potrzebie utworzenia nowych parków, nowych ścieżek rowerowych. Wszyscy oceniają pozytywnie nową ścieżkę nad Wisłokiem - to ona powinna być w pierwszej kolejnoci rozbudowana. Pięć milionów zamiast na rynek powinno się przeznaczyć na nowy park przy ul. Legionów, przy Stadionie. Na parki i scieżki czeka os. Traugutta, Żwirki i Wigury i inne tereny.

Ścieżka rowerowa powinna połączyć poszczególne osiedla, otoczyć całe miasto, ale nie musi prowadzić przez centrum, przez ulicę Staszica! To nie jest teren dla kolarzy, ale dla pieszych. Nikt nie prowadziścieżki rowerowej ulicą Floriańską w Krakowie! Przy planowaniu miasta trzeba spojrzeć szerzej, wyznaczyć tereny o zróżnicowanych funkcjach. Rynek to nie park, a miejsce parku jest parę kroków dalej, nad Wisłokiem. Podobnie ulica Staszica nie powinna być trasą rowerową, bo miejsce takiej trasy jest znowu kilkanaście metrów dalej, przy ulicy Legionów!

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
shadow1965
15.06.2024 09:31

parrotmax555

Nie stary... ja myślę o wszystkich inwestycjach do których dopłacała unia i pewnie dlatego kosztowały z 5 x więcej niż powinny. Jak ja kupię ławkę to zapłacę 300 pln, jak miasto kupi taką samą to kosztuje 3000 pln a z udziałem funduszy unijnych 9000 i o tą różnicę mi chodzi generalnie ze wszystkich inwestycji czy to etnocentrum czy zalesienie rynku czy skanowanie Krosna wszystko trzeba zweryfikować bo różnica pomiędzy 300 pln a 9000 pln jest zbyt duża i nie czepiaj się ławeczki bo to tylko przykład jest. GDZIE SIĘ PODZIAŁA TA KASA???

shadow1965
na forum od listopada 2018
jb
14.06.2024 23:22

"Zeschnięty konar i gałęzie - tak wygląda jedno z obecnych drzew" - drzewa mają to do siebie, zwłaszcza te stare, że czasem jakaś gałąź uschnie.

jb
na forum od listopada 2017
parrotmax555
14.06.2024 12:04

shadow1965 ty myślisz że pieniądze unijne rosną na drzewach?

parrotmax555
na forum od maja 2022
goatman
14.06.2024 09:53
wyróżnione przez moderatora

Niektóre dziury i wyrwy w chodniku przy I LO już dawno osiągnęły pełnoletniość. Chodząc ulicą Staszica wyrobiłem już sobie pamięć mięśniową i potrafię omijać przeszkodzy z zamkniętymi oczami. Podobnie z miejscami postojowymi - wiem gdzie parkować aby nie uszkodzić samochodu. No i komuś wymyślił się remont, żeby te lata doświadczeń poszły w piach :P

goatman
na forum od listopada 2017
shadow1965
14.06.2024 08:06

Będzie metamorfoza Rynku w Krośnie. 6 mln zł na nową zieleń - a kto bogatemu zabroni... tyle że za te pieniądze na tak małym rynku to powinien powstać busz jak w Afryce z małpami. Ale 5 mln zł ze środków Unii Europejskiej. Kolej na dalszą betonozę i środki z UE. Nie ma chyba żadnej inwestycji w Krośnie do czego nie dokłada się grubej kasy z UE. Pytam więc dlaczego Polacy są za wyjściem z UE??? Polska nie wie czego chce a UE jest naiwna jak dziecko. Tak naprawdę to z tych unijnych pieniędzy nie powstał żaden kluczowy projekt który byłby odzwierciedleniem prawdziwych potrzeb mieszkańców!!! Unia powinna rozliczyć Krosno pod kątem racjonalizacji kwot przeznaczonych na wszystkie projekty z dodatkami kapitału UE.

shadow1965
na forum od listopada 2018
Gafa
13.06.2024 19:13
wyróżnione przez moderatora

Mam trochę lat... kto i gdzie powiedział, że drzewa muszą mieć tyle samo lat... dla mnie ważne jest by dawały cień /a nie dają go kilkuletnie patyki.../. W Rynku bywam rzadko, bo tam jest duszno, a betonowa pustynia mnie przeraża. W upalne dni wszyscy szukamy cienia, a jak ktoś lubi upały to idzie na plażę, nad wodę... Miasto powinno mieć dużo zieleni, bo łatwiej żyć i oddychać /chociaż posłanka Kurowska twierdzi inaczej: drzewa zabierają tlen i psują powietrze/. Jeśli władze stworzą betonozę, to wyludnią kolejne uliczki tak, jak Rynek. Dobra tyle, bo przed laty też o Rynek niektóre osoby walczyły i nic z tego.

Gafa
na forum od listopada 2017
SAjM
13.06.2024 16:59
wyróżnione przez moderatora

Pan Łukasz Łuczaj mimo swojej wiedzy botanicznej, prawi morały niczym zdziwaczały papa smerf bujając przy tym w swoich narcystycznych obłokach. Na siłę próbuje przenieść zaczarowany las w środek miasta, przez takie egoistyczne zachcianki zostaną 3 stare drzewa pasujące do nowych nasadzeń jak pięść do nosa.. Takie sianie fermentu dla zaspokojenia własnego ego. Być upartym a być upartym jak osioł - robi różnicę. Brak umiejętności spojrzenia z szerszej perspektywy, krótkowzroczność niczym dziecko i klapki na oczach. Gość nie ma pojęcia co to jest administracja, procedury, przetargi, budżet - "moje drzewka, są stare i proszę zostawić" Łukaszek lat 12.

SAjM
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA