DYSKUSJE
Krośnianka opisała historię swojego pradziadka. Zginął w Katyniu
bezpartyjny
13.12.2022 00:03

"Jej prababcia chciała wyjść za mąż po raz drugi. Jednak jej nowy mąż nie chciał wychowywać nieswojego syna – dziadek Oliwii trafił więc do domu dziecka w Przemyślu" - mąż pisał do żony list własną krwią, uzywajac słów "Wprost umieram z tęsknoty za Tobą" , "W każdej sekundzie mojego życia myślę o Tobie", "mój skarbie", a ta la.....a oddała syna do domu dziecka. Jakim czlowiekiem trzeba byc

bezpartyjny
na forum od października 2021
Gafa
11.12.2022 16:50

Opisała dziewczyna historię swojej rodziny, a wy, a wy targacie się po szczękach, obrażacie....... mam wspaniałą historię swoich teściów, ale nie opiszę, bo znowu zejdziecie na takie tematy jak pod tym artykułem, a ja dla Ich pamięci z szacunku dla Nich pozostanę na tym co opisali historycy w swoich książkach poświęcając Im kikka zdań, czy po jednym rozdziale. Życie nie jest białe, nie jest czarne..... życie ma wiele odcieni i na Boga nie obrażajmy się wzajemnie, bo już się niedobrze robi jak naśladujecie niektórych politykierów którzy dla koryta się szmacą, opluwają, oskarżają, "judaszują".

Gafa
na forum od listopada 2017
lesu
11.12.2022 16:30

InvisibleLara --------------Słuchaj - może tak było! Są na to dowody, ekshumacje były przeprowadzone? Pamiętaj skundlone banderowskie ścierwa zabranają ekshumacji. Ludobóców czczą, budują im pomniki, nazywają ulice ich podłymi nazwiskami. Byłaś choć raz w POLSKIM LWOWIE? Rozmawiałaś z Polakami tam mieszkającymi? Ja byłem! Z ludobójców sobie bohaterów narodowych robią. Polskie cmentarze są zmazywane z powierzchni ziemi. Oni celowo niszczą dowody swojego ludobójstwa. O czym ty qrna mówisz? Wstydź się! Jeśli NKWD (95% z nich to byli żydzi) mordowało - to szybko -kulka w głowę a banderowskie ścierwa męczyły godzinami a śmierć po takich męczarniach była już tylko aktem łaski.

lesu
na forum od listopada 2017
igarashi
11.12.2022 12:50

NevydymyaLarisa a co powiesz, napiszesz o tym co pisał twój wieszcz Szewczenko :

"Dajcie noża, siłę dajcie, męki Lachom, męki! męki straszne, niewymowne, by aż piekło drgnęło!... Jak to Lachów Hajdamacy wyrżną w Ukrainie" Przeprosisz za TO?

igarashi
na forum od grudnia 2020
dukla
11.12.2022 11:54

Pięknie opisane, bez oceniania. Ale to że matka oddała syna do domu dziecka jest wstrząsające. Oto materiał na następny reportaż.

dukla
na forum od listopada 2017
InvisibleLara
11.12.2022 11:13

Lesu: Polacy też mordowali. Rzucali granaty do piwnic, gdzie chowały się dzieci. Przeprosisz za to? www.apokryfruski.org/historia/bazy-danych/mordy-na(...)/

InvisibleLara
na forum od listopada 2017
aga70
11.12.2022 11:00

Vandal, masz rację, ale to kolejny dowód na to, jak to "kiedyś było lepiej", a ludzie się szanowali i sobie pomagali ;). Zawsze się śmieję z tych teoryjek.

aga70
na forum od stycznia 2022
lesu
11.12.2022 10:39

Teraz czekamy na historie związane z ludobójstwem ukraińskich banderowców. Prezydent ukrainy A. Krawczuk pochodził z Wołynia. Powiedział, że banderowcy zabili około pół miliona Polaków. Wiedział dobrze co mówi! Znów bedziecie zamiatać temat pod dywan.

lesu
na forum od listopada 2017
vandal
11.12.2022 10:35

"Jej prababcia chciała wyjść za mąż po raz drugi. Jednak jej nowy mąż nie chciał wychowywać nieswojego syna – dziadek Oliwii trafił więc do domu dziecka w Przemyślu" zastanawiam się czy to było normale w tamtym czasie. Dzisiaj chyba jest to nie do pomyślenia.

vandal
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA