DYSKUSJE
Kidawa-Błońska w Krośnie: "Moja prezydentura będzie się różniła wszystkim"
wed
20.02.2020 12:58

Triador jeżeli masz prawicowe poglądy to nie bardzo rozumiem czemu chcesz głosować na komuszego kandydata. Duduś wsadza postkomunistów i TW do Trybunału, wprowadza program komunistyczny każdemu po równo czyli minimalna dla wszystkich, nieważne czy jesteś sprzątaczką, pielęgniarką , nauczycielem, czy sprzedawcą gazet w kiosku. Centralistyczna, ręcznie sterowana gospodarka ( choć są wyjątki np dla ruskiego węgla), ograbianie samorządów z dochodów, powolne likwidowanie pluralizmu w mediach, upolitycznienie TVP, prokuratury i sądów jak za komuny. I powolne zbliżanie się do Ruskich (choć mówią co innego) - bo oddalanie się od Unii to krok na wschód. Jak masz prawicowe poglądy to głosuj na Bosaka, Kidawę czy Kamysza, ale nie na komunistę. Czy Wy naprawdę nie widzicie jaką "świetlaną" przyszłość szykują nam ci "inteligentni inaczej" ? Przecież większość z nich jest na poziomie towarzyszy z lat 50-tych, sekretarzy ludowych na poziomie typu San Escobar czy przesłuchanie carycy Katarzyny.

wed
na forum od listopada 2017
abajurek33
20.02.2020 11:15

Weź ty się puknij w ten pusty sagan.

abajurek33
Konto zablokowane
jerry
20.02.2020 01:54

15.02.2020 r. Mamy więc 5 miesięcy do rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

To taka analogia z mojej strony.

Władysław Jagiełło był gównodowodzącym pod Grunwaldem. Jego brat, książe Witold, dowodzący oddziałami wspomagającymi, litewsko-ruskimi, był sojusznikiem, a zarazem, poganinem.

Witold zasłynął pod Grunwaldem wspaniałą szarżą swej lekkiej konnicy. Rozgromił trzon oddziałów krzyżackich.

Władysław dał ciała. Nie rozgromił Krzyżaków do końca, bo przestraszył się Watykanu. A ten i tak nałożył za tę bitwę anatemę (klątwę, "bicz boży") na Polskę, nb obowiązującą do dziś za to, że Polacy poważyli się podnieść rękę na córę Jeszusa Chrystusa.

W obecnej chwili Krzyżakiem jest PAD.

Władkiem Jagiełłą jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jej bratem, Witoldem, Robert Biedroń.

Czyli opozycja antypadowsko-pisiorska na całego!

Do czego zmierzam? Te ostatnie postacie są mi bratnie, bo opozycyjne.

Moja konstatacja:

Małgorzata Kidawa-Błońska nie odważy się po ewentualnym zwycięstwie zsekularyzować Polski m.in. poprzez wypowiedzenie Watykanowi konkordatu albo uwalić subwencje oscylujące wokół świętopietrza i Funduszu Kościelnego... Czyli: casus Władysława Jagiełły.

Taki krok może powziąć tylko i wyłącznie zdecydowany antyklerykał, jakim jest Robert Biedroń, wspaniały krośnianin, doskonały Prezydent miasta Słupska (historycznie odnosząc, Witold Jagiełło, radykał, zdecydowany zwolennik rozp... krzyżackiej zarazy po wsze czasy).

Robert. Panuj nam więc!

jerry
na forum od października 2019
reaktywator
18.02.2020 23:40

Nawet Orban z was @@triador_babajurek etc. się śmieje, pozornie uderzają w Tuska i wykorzystuje dla swoich interesów

Orban chce zmian w EPL. Uderza w Tuska: Sprowadził do partii polskie konflikty i interesy

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,2(...)

reaktywator
na forum od listopada 2017
reaktywator
18.02.2020 23:32

@triador PiSze:

..Głosuję na Pana Dudę i prawie cała moja rodzina także. Od zawsze mam prawicowe poglądy...

.Dlatego, proszę Was ludzie, nie mówcie, że nie ma u nas demokracji i że panuje reżim, bo zdaje się nie wiecie czym on jest w rzeczywistości. Miłość do Ojczyzny nie rodzi się nagle, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to wielki dorobek wielu pokoleń Polaków, którzy za to, że myśleli po polsku, byli zsyłani, szykanowani i mordowani. Nagle to rodzi się szowinizm i megalomania, które oparte są na kruchych podstawach wynikających z wymieszania i nakładania na siebie zgubnych ideologii. Mickiewicz, Słowacki, Norwid tam jest patriotyzm, lecz niektórzy nadinterpretowali słowa tych wielkich wieszczów dla swoich partykularnych interesów.

Twoja opowieść wskazuje raczej na to, że nie jesteś synem swoich wstępnych, skoro nie rozumiesz, że to z czym się utożsamiasz, to powrót do tego w z czym się zmierzali Twoi "Ojcowie".

https://twitter.com/i/status/1227637101220564992

reaktywator
na forum od listopada 2017
abajurek33
18.02.2020 19:53

W minionym 30-leciu mieliśmy tylko dwóch najlepszych prezydentów. Pierwszym był śp. prof. Lech Kaczyński, kolejny to obecny prezydent dr Andrzej Duda. Żybyś jak szczuła totalna opozycjo nie jesteście w stanie go pokonać swoimi nic nie znaczącymi kandydatami. Polacy to dumny, mądry naród i chociaż podzielony, potrafi wybrać tego najlepszego.

abajurek33
Konto zablokowane
triador
18.02.2020 19:13

O całym tym tłumnym i szumnym spotkaniu dowiedziałem się 16 lutego. Głosuję na Pana Dudę i prawie cała moja rodzina także. Od zawsze mam prawicowe poglądy, a to zapewne dlatego, że mój pradziad został zlikwidowany w 1937 w żytomierskim więzieniu przez miłujący pokój Związek Radziecki za przynależność do TAJNEJ ORGANIZACJI WOJSKOWEJ, a mój śp. ojciec był za komuny więziony przez 4 lata za to, że przyłożył ormowcowi na jakiejś demonstracji, o ile młodzi w ogóle wiedzą co to były za kanalie ci ormowcy. Mojemu zaś dziadowi, który w chwili rozstrzelania ojca miał 11 lat, NKWD zorganizowała kilkuletnie pranie mózgu w jakimś nkwdowskim "domu dziecka". Jednak mój dziad tylko przytakiwał, a swoje myślał. Myślał o tym, że jest Polakiem, a nie żadnym "homo sovieticus". Fakt iż mieszkam w Polsce, zawdzięczam tylko i wyłącznie mojemu dziadowi, który wydarł to wszystko od życia swoimi rękami, gdyż przeszedł cały szlak bojowy od Stalingradu do Berlina. Dlatego, proszę Was ludzie, nie mówcie, że nie ma u nas demokracji i że panuje reżim, bo zdaje się nie wiecie czym on jest w rzeczywistości. Miłość do Ojczyzny nie rodzi się nagle, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to wielki dorobek wielu pokoleń Polaków, którzy za to, że myśleli po polsku, byli zsyłani, szykanowani i mordowani. Nagle to rodzi się szowinizm i megalomania, które oparte są na kruchych podstawach wynikających z wymieszania i nakładania na siebie zgubnych ideologii. Mickiewicz, Słowacki, Norwid tam jest patriotyzm, lecz niektórzy nadinterpretowali słowa tych wielkich wieszczów dla swoich partykularnych interesów.

triador
na forum od listopada 2017
sebsonxxx
18.02.2020 16:24

Stanowcze nie dla PO i dla tej pani widzę że ludzie już zapomnieli o aferach Amber Gold i o sprzedaży stoczni i gimnazjach i o pensjach rzędu 1000 zł i braku pomocy dla matek z dziećmi oraz o wypowiedziach przed wyborami o wydłużeniu wieku emerytalnego do 70lat LUDZIE ZADZIAŁAŁA NA WAS JAK DAWNIEJ KASZPIROSKI

sebsonxxx
na forum od listopada 2017
ars57
18.02.2020 16:05

Ma rację, jej prezydentura będzie się różniła wszystkim. Bez kartki nie wypapla nawet prostego zdania, w obcym języku chyba na migi. Jej wypowiedzi przypominaja mi całkiem niejakiego Bredziasława. Papla w kółko to samo jak jej kumpel Schrektyna. Ale za to ile bedzie afer, aż strach POmyśleć. A pani Łukacijewska z radochy już ma mokre pończochy.

ars57
na forum od lutego 2019
lechu
18.02.2020 09:53

Koledzy nie załamujcie się, najpierw przetłumaczcie tamtym, a potem razem z tamtymi spróbujcie przetłumaczyć tym. Powodzenia!!!

lechu
na forum od kwietnia 2019
/11
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA