DYSKUSJE - ZGŁOŚ WPIS NA FORUM
Kidawa-Błońska w Krośnie: "Moja prezydentura będzie się różniła wszystkim"

15.02.2020 r. Mamy więc 5 miesięcy do rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

To taka analogia z mojej strony.

Władysław Jagiełło był gównodowodzącym pod Grunwaldem. Jego brat, książe Witold, dowodzący oddziałami wspomagającymi, litewsko-ruskimi, był sojusznikiem, a zarazem, poganinem.

Witold zasłynął pod Grunwaldem wspaniałą szarżą swej lekkiej konnicy. Rozgromił trzon oddziałów krzyżackich.

Władysław dał ciała. Nie rozgromił Krzyżaków do końca, bo przestraszył się Watykanu. A ten i tak nałożył za tę bitwę anatemę (klątwę, "bicz boży") na Polskę, nb obowiązującą do dziś za to, że Polacy poważyli się podnieść rękę na córę Jeszusa Chrystusa.

W obecnej chwili Krzyżakiem jest PAD.

Władkiem Jagiełłą jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jej bratem, Witoldem, Robert Biedroń.

Czyli opozycja antypadowsko-pisiorska na całego!

Do czego zmierzam? Te ostatnie postacie są mi bratnie, bo opozycyjne.

Moja konstatacja:

Małgorzata Kidawa-Błońska nie odważy się po ewentualnym zwycięstwie zsekularyzować Polski m.in. poprzez wypowiedzenie Watykanowi konkordatu albo uwalić subwencje oscylujące wokół świętopietrza i Funduszu Kościelnego... Czyli: casus Władysława Jagiełły.

Taki krok może powziąć tylko i wyłącznie zdecydowany antyklerykał, jakim jest Robert Biedroń, wspaniały krośnianin, doskonały Prezydent miasta Słupska (historycznie odnosząc, Witold Jagiełło, radykał, zdecydowany zwolennik rozp... krzyżackiej zarazy po wsze czasy).

Robert. Panuj nam więc!

Minimum 1 słowo.
Uwaga:
Zgłoszenie trafi do moderatora, który podejmie ostateczną decyzję o usunięciu wpisu lub jego pozostawieniu.
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA