DYSKUSJE
Paraliż Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Rośnie góra śmieci
kobietapracujaca
08.08.2019 12:19

3monika, zgadzam się, że pracownicy powinni walczyć o godną płacę, szkoda tylko, że metody ich strajku maja wpływ na wiele innych sfer

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem iż Ci , którzy przyszli do pracy to "lizusy i tchórze"., Nie jesteśmy w skórze tych ludzi, nie wiemy w jakiej sytuacji się znajdują - nie można tak generalizować! Moim zdaniem wręcz przeciwnie - trzeba mieć nie lada odwagę by przeciwstawić się woli ogółu.

kobietapracujaca
na forum od sierpnia 2019
3monika
08.08.2019 11:49

Brawa dla pracowników za to, że potrafili się zorganizować i wspólnie walczą o godną zapłatę za ciężką pracę! A Ci, którzy przyszli do pracy to lizusy i tchórze.

Na wysypisku w Tarnowie zwykły pracownik segregacji zarabia 2,5 tys. netto, a operator 3 tys. netto. Operatorzy na wysypiskach to wykwalifikowani pracownicy, często ze średnim wykształceniem, mają ukończone specjalistyczne kursy i szkolenia aby móc jeździć tymi maszynami, więc nie ma tam tylko roboli.

A gdyby brakło tych ludzi, którzy neutralizują nasze śmieci, pracując w ciężkich warunkach, byłaby masakra!

Ciekawa jestem jak sprawa się rozwinie, piszcie na ten temat.

3monika
na forum od sierpnia 2019
djmichu
08.08.2019 11:29

nikt tym pracownikom nie karze tam pracowac mogą iść do innej firm teraz jest rynek pracownika a nie pracodawcy

djmichu
na forum od listopada 2017
john77
08.08.2019 11:22

dziwny zbieg okoliczności.. w tym samym czasie zachorowało nagle 15 osób.. to samo dotyczy innych "strajkujących" grup zawodowych.. typowa sprawa dla ZUSu.. trzeba zweryfikować te zwolnienia..

john77
na forum od grudnia 2018
maniek75
08.08.2019 10:17

Robole zacznijcie się szanować 3500 netto to minimum na obecne czasy !!! Jak nauczyciele i policja chorowali to było Ok ?! A zapomniałem że nieroby są pod ochroną! Widziałem strajk śmieciarzy we Włoszech, olbrzymie góry śmieci wszędzie ale oni mieli jaja żeby strajkować !!!

maniek75
na forum od listopada 2017
matkapolka
08.08.2019 10:01

Tak sobie myślę, że przecież na przelomie 2017 / 2018 też ceny wzrosły

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komuna(...)

Dalej ceny wzrosly na początku 2019 oraz...

http://supernowosci24.pl/krosnianie-wiecej-zaplaca(...)

Poza tym przecież kupujemy sobie worki na odpady biodegradowalne - bo ich nie dostajemy - a to koszt ukryty, ale też nasz koszt i ... zysk dodatkowy ze sprzedaży worków, bo musza być określone i spełniać wymogi (czas na 5 worków, z ktorych część należy sobie kupić, bo 16 złoty od osoby to nadal za mało).

https://nowiny24.pl/krosno-chce-obnizyc-koszty-zag(...)

matkapolka
na forum od sierpnia 2019
matkapolka
08.08.2019 09:16

LoloBolo - w tym kraju nikt nikogo do pracy nie zmusza - i faktycznie - idąc do pracy na kasę odpadnie im smród, odpadną im wirusy, bakterie, grzyby, chemia (czynniki szkodliwe) i ... zarobią więcej - tylko kto zajmie się naszymi śmieciami - może Ty?

Poza tym, z tego co wiem (popatrz na portale z ogloszeniami i na stronę miastową MPGKu), to ogłoszenia są tam do pracy notorycznie, tylko jakoś ludzie się nie pchają drzwiami i oknami, a jak już przyjdą, to zwiewają najdalej po 1 dniu lub częściej - po kilku godzinach. Już samo to powinno dać do myślenia zarządowi... ale zarząd nie myśli perspektywicznie... Zleci robote firmie zewnętrznej i nasze ceny za śmieci ... poszybują do góry, a Pan Prezes weźmie swoją dolę do swojej kieszeni. :)

matkapolka
na forum od sierpnia 2019
matkapolka
08.08.2019 09:07

Charlotta -> dziękuję :) własnei miałam poszukać jak się to ma :)

Dodam, że przeciętnie, z premiami, nagrodami, dodatkami nocnymi - pracownicy w tym samym czasie uzyskują roczne kwoty w okolicach 30 kilku tysięcy, bliżej 30 niż dalej...

Oświadczenie majątkowe za 2017 rok (dochód) Pan Janusz Fic:

MPGK Sp. z o.o. - 225.032,81 zł,

CDS sp. z o.o. - 12.970,65 zł

Remondis KROeko Sp. z o.o. - 7.665,00 zł

A jeszcze w 2016 roku było to 205.022,85 zł (każdy by chciał 20 tysięcy rocznie podwyżki... :(, i dla porównania 2010 rok - 155.366,68.

Dla porównania Prezydent Przytocki, też w 2017 (nie znalazłam oświadczenia Pana Fica za 2018 rok): 160.420,48 zł z tytułu zatrudnienia :) czyli jakieś 5 tysięcy mniej miesięcznie od prezesa :) Brawo my!

matkapolka
na forum od sierpnia 2019
domin55a
08.08.2019 09:06

ravnieruchomości przyprowadz ludzi chętnych do pracy w takim brudzie i syfie i sam przyjdz sprawdz jak to wygląda.wtedy pogadamy

domin55a
na forum od listopada 2017
matkapolka
08.08.2019 09:02

Kosmonautka - to proste - ze względu na zadufanie Zarządu, który zapomina kto na niego pracuje.

Związki zawodowe - wiedziały i nic nie zrobiły. Mogą powiedzieć, że nie wiedziały, bo - nikt z protestujących nie pomyślał aby swoje prośby do związków spiusać na piśmie - pracownicy chodzili i rozmawiali w dobrej wierze.

W tym kraju, jeśli czegoś nie ma na piśmie, to nie istnieje - można powiedzieć, że nie miało to miejsca i z tego właśnie korzystają zarówno związki zawodowe, jak i Zarząd. Z przewagi wyksztalcenia i świadomości, że jak nie masz papieru, na dowód, to gówno możesz. Więc robią ze swoich pracowników pomiotła i wykorzystują.

matkapolka
na forum od sierpnia 2019
/6
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA