DYSKUSJE
Kościół z dzwonnicą zamiast kaplicy? Wraca sprawa działki na osiedlu WSK
cerebrum
19.07.2019 22:20

Dla czarnych tylkokmamona i zaszczyty sie liczą, po trupach , aby do celu. Dość tego wyzysku. Nie dostaniecie tej działki , chyba , ze zapłacicie jej realną cenę.

Ludzie was tam nie chcą i waszych" przerosnietych" budowli, wypad. Od 40 lat sukienkowy nie ma wstępu z kolendą do mojego mieszkania. Dość tego łażenia, brania koperty i spisywania danych o rodzinie. Weżcie sie wreszcie do normalnej pracy, uczciwej, wyczyście delikatnie mówiąc nieprawidłwosci w waszej organizacji. Tam jest bardzo dużo do zrobienia.

cerebrum
na forum od listopada 2017
LoloBolo
19.07.2019 13:45
wyróżnione przez moderatora

Mieszkańców miasta ubywa w szybkim tempie, po co kolejny kościół z upierdliwą dzwonnicą, głośnikami na zewnątrz zakłócającymi ciszę w całej okolicy.

Chyba czasy tej władzy w mieście się powoli kończą ale w zasadzie nie ma innej alternatywy, to wybór mniejszego zła.

LoloBolo
na forum od listopada 2017
krzysieks
19.07.2019 08:59
wyróżnione przez moderatora

Wystarczy przestać sponsorować ta" elite"w sukienkach i padną sami. A w opuszczonych kościołach jak na zachodzie będą powstawać bary i dyskoteki.

krzysieks
na forum od listopada 2017
TLo
19.07.2019 08:17
wyróżnione przez moderatora

Do czasu zbudowania kościoła w Polance (lata 20. XX w.) cała ta wieś należała do parafii w Jedliczu, tam miała cmentarz i tam chodziła na msze. Mimo to, Kościół na głowie stawał, aby w Polance nie budować nowego, obecnego kościoła, czego domagali się mieszkańcy. Pomógł dopiero argument przejścia wiernych do Kościoła Polskokatolickiego. Takie to sprawy... :-(

TLo
na forum od listopada 2017
shadow1965
19.07.2019 05:42
wyróżnione przez moderatora

"Obecnie osiedle WSK należy do parafii oo. Franciszkanów. Jego mieszkańcy w drodze do parafialnego kościoła muszą pokonać ok. 2 kilometry. W podobnej odległości jest jeszcze kościół św. Piotra i Pawła przy ul. Wyszyńskiego."

Śmiech i zakłamanie. Dawniej ludzie pieszo na mszę chodzili 5 - 10 km w niektórych wsiach, bo kościół był 2 wsie dalej a teraz jak każdy ma samochód to nie chce się przejść czy przejechać te 2 km? Jak nie mają samochodu to jest autobus. Seniorzy mają nawet gratis przejazdy. Na pielgrzymki to można chodzić? Można! A w niedzielę 2 km to już nie? O ludzie małej wiary!!!

shadow1965
na forum od listopada 2018
krosniakimp
19.07.2019 00:09

bójcie się poganie z żwirki

krosniakimp
na forum od maja 2019
memoria
18.07.2019 23:02
wyróżnione przez moderatora

Królestwo boze jest w was i wokół was.Nie w pałacu z drewna i kamienia....

memoria
na forum od grudnia 2017
fafara
18.07.2019 22:28
wyróżnione przez moderatora

Sukienkowi mają niepohamowane apetyty, nie patrzą na nic, dziwi mnie służalczość władz miasta wobec kościoła katolickiego. Nie płacą lub płacą symbolicznie, przejmują majatki , które im sie nie należą, na to władze miasta przystają , a na inne cele bardziej użyteczne dla mieszkańców pieniędzy nie ma, dla mieszkańców , którzy tych radnych wybrali. Przyjrzymy sie głosowaniu- jak kto głosował. Sukienkowych metoda działania- jak jest krzyk to wyciszają się, a potem próbują inną drogą. Proboszcz chce przejąć wiernych- chodzi o kasę-taca, intencje, pogrzeby itd. Ot i cała prawda.

fafara
na forum od listopada 2017
wed
18.07.2019 21:29
wyróżnione przez moderatora

O drzewa to bym się nie martwiła. Pinokio obiecał, że posadzi do końca roku 500 milionów drzew. Na pracowników Lasów Panstwowych padł blady strach bo wychodzi, że muszą sadzić ok 22 tysiące drzewek na sekundę. I można by się było pośmiać z tego głupiego gadania gdyby nie fakt, że dalej masakrują Puszczę Białowieską i podkarpackie lasy. Tak na poważnie to nie mam zdania na temat budowy kościoła, chciałabym jedynie by prezydent jak chce to sprzedać komukolwiek to niech zainkasuje normalną kwotę , a nie rozdaje za pół darmo.

wed
na forum od listopada 2017
AG
18.07.2019 20:21
wyróżnione przez moderatora

@Mark9 jakbym sam to napisał (byłeś pierwszy ;-)). A poza tym nie mam ochoty wysłuchwać o dajmy na to 6:00 bicia dzwonów 15 m od moich okien. A jak okazało by się, że "przechodzę" do "Piotra", to ksiądz chyba nigdy mnie nie zobaczy, o styczniowej wizycie duszpasterskiej nawet nie wspominam, ponieważ moje drzwi dla księdza "od Piotra" będą zamknięte.

AG
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA