DYSKUSJE
Strajk nauczycieli w Krośnie. "Stoją" wszystkie szkoły oprócz dwóch
popieram
08.04.2019 14:26

@ivamela* - nie do końca się z tobą zgodzę. Moja córka brała udział w olimpiadach, jest laureatką olimpiady ogólnopolskiej. Owszem, mnóstwo czasu poświęciła na naukę w domu, ale  przyznaję, że nauczycielka też poświęciła wiele godzin na jej przygotowanie, również po lekacjach. Jeżeli twoje dziecko brało udział w olimpiadzie, to powinnaś (powinieneś) wiedzieć, że wymaga to mnóstwo pracy z obu stron. Znam ucznia biorącego udział w olimpiadzie w Warszawie, po którego nauczyciel wyjechał własnym samochodem do Rzeszowa.  Nie oceniaj więc zbyt pochopnie nauczycieli.

popieram
na forum od listopada 2017
jaluki
08.04.2019 14:22

Trzeba podnieść poziom nauczania. Więc trzeba zwolnić wszystkich i w drodze konkursów zatrudnić na nowo, odpowiednich nauczycieli a nie barachło.

jaluki
na forum od lutego 2018
count_dooku
08.04.2019 14:14

Kilka uwag pod rozwagę nauczycielom.

1. Strajki są narzędziem walki politycznej, nie chodzi o was, tylko o pokonanie PiSu w tegorocznych wyborach.

2. Nie możecie oczekiwać od uczniów, że będą rzetelnie uczyć się, jeżeli sami uchylacie się od wykonywania swojej pracy. Dajecie zły przykład swoim uczniom.

3. W budżecie państwa co roku jest kilkudziesieciomiliardowy deficyt, więc żeby dać wam jakiekolwiek podwyżki trzeba jeszcze bardziej zadłużyć państwo.

4. Pojawienie się tych pieniędzy, wziętych na kredyt, na rynku wywoła inflację, a zwiększone zadłużenie państwa wymusi podnoszenie podatków i cen usług świadczonych przez firmy państwowe.

5. Z 3 i 4 wynika, że długoterminowo wasza sytuacja finansowa nie poprawi się.

6. Efektem tych strajków będą zaległości, które ciężko będzie nadrobić, bo i tak nigdy nie ma czas na zrealizowanie programu, oraz demoralizowanie młodzieży pokazując jej, że można dostać podwyżkę nie pracując, zamiast pracować jeszcze ciężej.

Jeżeli sami nauczyciele są zdemoralizowani, to jaką przyszłość Polski zbuduje wykształcona przez nich młodzież?

count_dooku
Konto zablokowane
pyrek
08.04.2019 14:02

I pomyśleć, że kiedyś zawód nauczyciela darzono społecznym zaufaniem... 

pyrek
na forum od listopada 2017
ivamela
08.04.2019 13:58
wyróżnione przez moderatora

Podwyżki popieram..ale kurna dostają kasę to niech coś dają  od siebie wiecej. Moja córka bierze korki bo pani od matmy czy angielskiego nie raczy uczyć tylko wymaga.I od razu uprzedzę szczekaczy-nie jest tłukiem a świadectwa ma z paskiem.Ja płace za lekcje ,więc niech mi taka nauczycielka teraz za nie wróci !!!.Co powiecie na robienie sobie selfie na lekcji i publikowanie w Insta..bo i taką ma w kadrze super szkoła.Ona ma dostac podwyżkę!Nauczycieli z powołania jest garstka a reszta gna z programem ,żeby wyrobić normy. Dlatego z tymi sukcesami to lekka przesada..ani jeden nauczyciel z owej szkoły nie dba o rozwój  ucznów..olimpiada .tak ale dzieciak siedzi w domu uczy się sam.

ivamela
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
08.04.2019 13:47
wyróżnione przez moderatora

Winicie nauczycieli? Odgrażacie się ludziom, pod których prowadzeniem zdobywaliście sukcesy, kształciciliście umiejętności, uczyliście się życia, współdziałania w grupie i samodzielnej pracy, również nad sobą, z jakimś skutkiem... Macie żal o to, że nie siedzą cicho, kiedy góra ustawia ich jak pionki. A oni są na samym dole systemu edukacji... nieoświeconego systemu oświaty.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
popieram
08.04.2019 13:43
wyróżnione przez moderatora

Podziwiam nauczycieli za ich determinację w dążeniu do godziwego wynagrodzenia za ich na pewno odpowiedzialną pracę. Jako rodzic dwójki dzieci, uczących się w szkołach krośnieńskich mogę powiedzieć, że dobrych, a nawet wspaniałych nauczycieli w Krośnie nie brakuje.  Jestem z Wami.

popieram
na forum od listopada 2017
mscgs24
08.04.2019 13:43
wyróżnione przez moderatora

Nie mam w rodzinie nauczycieli, ale mam trójkę uczących się dzieci. 

W temacie strajku TAK! Popieram Was nauczyciele, bo rząd PO i PiS przez ostatnie lata robił wodę z mózgu nie tylko uczniom, rodzicom ale i Wam. Bezkarnie rozdają teraz pieniądze części patologii i nierobom, dlaczego mieliby Wam nie dać, skoro to Wy ich kształciliście? 

Co to za podziały społeczne? Górnikom dają, policji dają, lekarzom i pielęgniarkom też, a nauczyciele to co - gorszy sort? Walczcie uparcie i bądźcie konsekwentni!

mscgs24
na forum od listopada 2017
carynska
08.04.2019 13:38
wyróżnione przez moderatora

Popieram nauczycieli. Dość kłamstw pisowskich "fachowców " od oświaty. Tym ludziom teraz tylko kampania wyborcza w głowie i w związku z tym , wycenianie krów i świń wyżej niż edukatorów dzieci i młodzieży. Czy rolnicy zgłupieją do reszty i dadzą się tym przekupić? Strach pomyśleć , co będzie gdy indyjskie krowy się dowiedzą o kasie w Polsce i zaczną granicę szturmować?))

Nauczyciele nie poddajcie się!! Jak to zrobicie, zostaniecie kolejny raz oszukani i opluci.

carynska
na forum od listopada 2017
bajka
08.04.2019 13:36

Andrzej Stelmachowski nie był Ministrem Edukacji Narodowej w 1993 r., tę funkcje pełnił do 1992 r. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Edukacj(...)

bajka
na forum od listopada 2017
/6
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA