DYSKUSJE
Niszczycielska siła wiatru. Krośnianie, których dotknęła wichura
Iker
13.03.2019 20:07

Masz trochę racji , przed wojną były inne materiały , solidne i na wieki , teraz robi się wszystko może nie na kilka lat ,  bo można solidnie dom wybudować , ale te domy z lat 70 i  80 są najgorsze bo wtedy materiały budowlane były trudne do zdobycia.Natomist blok  na Hallera  był budowany wg czyjegoś projektu , potem było wykonanie i odbiór , więc kto jest winien ? Dlaczego wykonawca a może projektant , bo to są święte krowy , narysują czasami taki projekt ,że można się z tego śmiać , ale tak to jest jak nigdy się nie obrudził zaprawą , nie wie co to jest praktyka i prawdziwa budowa .Fundament tego domu ma pewnie 80 cm i jest w połowie z gruzu a teraz się robi  na 1,30 i pełne zbrojenie , pewnie przewiduja też trzesienia ziemi

Iker
na forum od listopada 2017
carynska
13.03.2019 12:07
wyróżnione przez moderatora

Popatrzcie na konstrukcję tych dachów . Przecież to nie są krokwie , tylko listewki. Mój dom przykrywany był dachem w 1939 roku, tuż przed wybuchem wojny. Do tej popry , poza konserwacją krokwi i blachy , nic nie trzeba przy nim robić. Stwierdzili to fachowcy, którzy co kilka lat malują nam ten dach. Dzisiejsze konstrukcje , niestety są jak "jednorazówki". Papendekel, płyta gipsowa, blacha jak serwetka.. .To może efaktowne, ale nie na nasz klimat. W Katowicach boleśnie się o tym przekonali (zawał hali targowej).

carynska
na forum od listopada 2017
ratunku1981
13.03.2019 11:26
wyróżnione przez moderatora

Takie sytuacje to zawsze tragedia dla mieszkańca nieruchomości. Mieszkania na osiedlu Generalskim są nowe więc prawdopodobnie objęte gwarancją budowlaną. Deweloper albo zarządca osiedla będzie musiał się tym zająć. Co do innych poszkodowanych bedą musieli pokryć koszty z własnej kieszeni. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu swojego majątku. 

ratunku1981
na forum od marca 2019
BigBrother
13.03.2019 10:03

"Natomiast pan Grzegorz z ulicy Sportowej z opieki społecznej otrzyma 6 tys. zł jednorazowej pomocy na usuwanie skutków wichury" ... Opieka to się kurczaka jak już to z pomocy społecznej a bardziej precyzyjnie brzmiałoby "z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie" :-)

BigBrother
na forum od listopada 2017
wawrzyk1980
13.03.2019 09:23
wyróżnione przez moderatora

Widzicie wszyscy wine w urzedach ze palme bedą stawiac ze poszkodowani nie ubezpieczyli dobytku jest w tym troche racji ale ludzie zobaczcie na siebie jak zachowujecie sie wzgędem innych bo zalozyc sie mogę ze 70% was tu tez nie ma ubezpieczenia bo woli kase puscic na przelew

wawrzyk1980
na forum od marca 2019
kawka24
12.03.2019 22:29
wyróżnione przez moderatora

Kto może pomóc rodzinie Grześka w naprawie dachu prosimy o wsparcie zbiórki zorganizowanej na ten cel:

https://pomagam.pl/pomocdlagrzeska

lub udostępnienie jej wg możliwości. Wszystkim ludziom dobrego serca z góry dziękujemy :)

Sąsiedzi ze Sportowej

kawka24
na forum od listopada 2017
grzyba
12.03.2019 22:02

Nie wyobrażam sobie jak można nie ubezpieczyć domu. To są groszowe sprawy tak naprawdę. Mam nadzieję, że te domy były jednak ubezpieczone tylko K24 nie dopisało. Współczuję tragedii.

grzyba
na forum od listopada 2017
andref
12.03.2019 21:29
wyróżnione przez moderatora

Ja naprawdę nie zazdroszczę osobom, których dotknęły skutki wichury. Stres, nerwy, czas na odbudowanie i przede wszystkim koszty. Ale ludzie! Ubezpieczenie domu przeciw żywiołom jest tańsze niż OC na Matiza. Potem lament, że kredyt, że koszty życia i wyciąganie rąk po pomoc. Polak mądry po szkodzie. Ja też mieszkam w Krośnie, mam kredyt hipoteczny, dzieci na utrzymaniu, w tym jedno niepełnosprawne. Za ubezpieczenie domu z garażem w PZU płacę 151zł na rok. Czy to tak obciąża budżet? Tak jak mamy obowiązkowe OC na samochód tak i powinno być obowiązkowe ubezpieczenie swojego lokum. 

andref
na forum od listopada 2017
Iker
12.03.2019 21:28

Dobrze że na  palmę jest 18 tys , bo to co dostał poszkodowany starczy mu 200 m2 blachy , a gdzie rynny , obróbki i robocizna

Iker
na forum od listopada 2017
hairymary
12.03.2019 19:56
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: wpis poniżej pewnego poziomu. Konto zablokowane
hairymary
Konto zablokowane
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA