DYSKUSJE
Wypadek busa z Krosna do Krakowa. Niewielkie obrażenia 4 osób
stanko
06.03.2019 09:10

Często korzystam z kursów Barbara, z Krosna do Krakowa i muszę przyznać, że kierowcy bardzo dobrze jeżdżą. Szczególnie zwracam na to uwagę gdyż słyszę jak jeżdżą kierowcy na innych trasach, a ja chcę szczęśliwie dojechać do wnuka.  

stanko
na forum od listopada 2017
gandalfff
05.03.2019 21:47

To jest wlaśnie transport drogowy. Ludzie chcą podróżować koleją - tanio, bezpiecznie, z przestrzenią na nogi i bagaż. Prosimy dać nam taką możliwość!

gandalfff
na forum od listopada 2017
atenik
05.03.2019 09:05

W sobotę przed godź. 22.00 wracałem z Krynicy, w okolicach Jasła bus Barbary kilkakrotnie próbował wyprzedzić mnie na podwójnej ciągłej. Uniemożliwiały mu to samochody z naprzeciwka, w końcu, w terenie zabudowanym, udało mu się, jechał z prędkością ponad 100km/h ....

atenik
na forum od marca 2019
goatman
04.03.2019 21:17
wyróżnione przez moderatora

Macie rację, porównując Barbarę do innych przewoźników trzeba uczciwie przyznać, że są najmniej szaleni. 

Nie powinno się jednak pozwalać na złe traktowanie przez przewoźników. Jeśli kierowca przegina to trzeba to najzwyczajniej zgłosić na policję lub udokumentować, chociażby robiąc zrzut ekranu z nawigacji telefonu, gdzie widać prędkość. Sam byłem pasażerem busa jadącego prawie 120 km/h po terenie zabudowanym (co zostało zgłoszone w kilka miejsc). Od tamtej przejażdżki nie wsiadam do busów.

O warunkach jazdy busami na trasie Rzeszów - Krosno pisał nawet Filip Springer. 

Ahh... mam nadzieję że doczekamy w ciągu najbliższych lat ożywienia linii kolejowej.

goatman
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
04.03.2019 20:55
wyróżnione przez moderatora

Cokolwiek klepie się w busach i rządowych limuzynach, pasażerowie w żadnym z nich nie zapinają pasów. Na własną odpowiedzialność. Ale. Ale w busie nie jedzie tylko jedna osoba. Wszyscy na siebie oddziaływują. Mentalnie, bo jeden nie zapnie, to inni solidarnie nie zapinają oraz fizycznie, gdy w razie zderzenia wypadają z foteli na innych pasażerów. Pomimo ostrzeżeń w busach naklejanych w widocznych miejscach, pomimo tego, że w pojazdach osobowych każdy z automatu sięga po pas, w busie czuje się zwolniony z obowiązku. A to pasy mogą uchronić od poważnych skutków wypadków. Wystarczy ostre hamowanie kierowcy busa, kilku pasażerów z przodu niemalże wypada z fotela, po otrząśnięciu się z szoku słychać trzask zapinanych pasów.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
0o0o0o
04.03.2019 19:38
wyróżnione przez moderatora

Jeżdzę busami raz na ruski rok i właśnie w październiku jechałem Barbarą do Krakowa. Serio nie miałem się do czego przyczepić. Bardzo płynna i bezpieczna jazda. A jak widzę jak się Marcele czasem na zakrętach przez Czarnorzeki składają to współczuję pasażerom. Ale i tak nic nie przebije nocnego kursu NEOBUSEM z Wawy. Pierwszy raz miałem śmierć w oczach.... Jechałem jak worek ziemniaków...

0o0o0o
na forum od listopada 2017
Franek64
04.03.2019 19:21

"Marcele" powinni w butach do nieba pójść za to że parafiany podczas jazdy zdrowaśki klepią:):):) a "Barbarę" obowiązkowo do kościółka i sądem postraszyć:):):):)

Franek64
na forum od listopada 2017
Sizzla
04.03.2019 17:18

@abajurek33 - może ona jest zakonnicą?

Sizzla
na forum od listopada 2017
abajurek33
04.03.2019 16:51

Kierowcy z "Barbary" to jeszcze jeżdżą w miarę bezpiecznie. Ale "Marcele" to istne cyrkuśniki. Moja koleżanka jeździ do Rzeszowa, często z duszą na ramieniu i różańcem w ręku.

abajurek33
Konto zablokowane
shadow1965
04.03.2019 16:50
wyróżnione przez moderatora

I co w tym takiego dziwnego? Porównując ilość kolizji busów z ilością kolizji w których brały udział osoby ze sfer rządu to wydaje się, że busy mają błogosławieństwo samego BOGA!!!

shadow1965
na forum od listopada 2018
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA