Zrób porządek ze starymi meblami i oponami, bezpłatnie

Rusza kolejna edycja jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych i opon. Mieszkańcy mogą się ich bezpłatnie pozbyć, o ile wcześniej zgłoszą taką chęć. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 2-6 października.
Akcja jest okazją do prawidłowego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych

Stare meble lub opony bardzo często lądują w osiedlowych zsypach lub obok koszy na śmieci. To nie jest dobry sposób na pozbycie się odpadów wielkogabarytowych, apeluje magistrat. Jeszcze gorszy jest jednak proceder pozostawiania ich w lasach, parkach lub przydrożnych rowach.

Okazją do bezpłatnego i legalnego pozbycia się wielkogabarytów jest organizowana od kilku lat akcja "Jesienna przeprowadzka". Skorzystać z niej mogą mieszkańcy objęci miejskim systemem gospodarki odpadami.

Aby pozbyć się odpadów należy wcześniej zgłosić taki zamiar. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 2-6 października pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490, w godzinach 8:00-14:00.

Zbiórka rozpocznie się kilka dni później. - Prosimy pamiętać, aby przygotowując gabaryty do odbioru, pozostawić je przy drodze publicznej w miejscu, gdzie będzie swobodny dojazd i możliwość załadunku dla pojazdów o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady będą odbierane w umówionym dniu o godz. 6:15 – uczula magistrat.

- Odpady niespełniające norm określonych przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, jak również wystawione po godz. 6:15 oraz w miejscach i terminach innych niż ustalone, nie będą odbierana – zaznaczają urzędnicy.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward