Zostań lokalnym bohaterem! Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy

Rusza XVIII edycja ogólnopolskiego projektu. Są już liderzy rejonu Krosno, ale nie ma jeszcze SuperW, czyli wolontariuszy. To oni są mostem łączącym darczyńców z potrzebującymi.
Dzięki wolontariuszom uśmiech wraca na twarze całych rodzin
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka już od lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania.

To ogólnopolska akcja charytatywna, która łączy rodziny w potrzebie z anonimowymi darczyńcami. Lista rodzin tworzona jest na podstawie zgłoszeń różnych instytucji i organizacji. Następnie wolontariusze Paczki odwiedzają rodziny, aby zweryfikować zgłoszenia i spisać ich faktyczne potrzeby. W grudniu paczki od darczyńców trafiają do konkretnych rodzin.

Chodzi o to, aby pomagać w taki sposób, żeby potrzebujący sami zaczęli sobie radzić w życiu. - Udział w projekcie ma być dla nich impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu. Rodzinom, które odwiedzamy, często brakuje właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić - mówi Gabriela Kuźniar, lider rejonu Krosno.

Zobacz film z finału w 2017:

Dlatego każdy wolontariusz może stać się bohaterem dla potrzebującej rodziny. Dzięki jego zaangażowaniu w pomoc, realnie zmienia się życie obdarowywanych. Co konkretnie robi wolontariusz Szlachetnej Paczki?

  • Współtworzy rejon Szlachetnej Paczki. Uczestniczy w spotkaniach zespołu i rozwija swoje kompetencje.
  • Spotyka się z rodzinami, które potrzebują pomocy. Podejmuje decyzję o przekazaniu danej rodzinie pomocy materialnej i/lub specjalistycznej. Po spotkaniu i wywiadzie tworzy opis rodziny, który następnie trafia do bazy. To z niej darczyńcy mogą wybierają rodziny, dla których przygotowują paczki.
  • Kontaktuje się z darczyńcą. Opowiada mu o rodzinie, wyjaśnia, co jest jej potrzebne i umawia termin spotkania z darczyńcą w magazynie podczas Finału Paczki.
  • Uczestniczy w finale Paczki (8-12.12). Przyjmuje paczki od darczyńców i pomaga dostarczyć je rodzinom, które ma pod swoją opieką.
  • Wspiera "swoją" rodzinę w drodze do samodzielności. W kolejnych miesiącach wolontariusz wraca do rodziny, by towarzyszyć jej w odkrywaniu nowych możliwości.

- Tylko w 2017 do projektu włączyliśmy ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna przekazanej im pomocy wyniosła prawie 54 mln zł. Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii ponad 11 tys. wolontariuszy - zapewnia Gabriela Kuźniar.

Jeśli chcesz dołączyć do drużyny SuperW, kliknij tutaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)