Zmarł Zygmunt Rysz, "dusza człowiek". Pogrzeb w sobotę

W czwartek (28.12) zmarł Zygmunt Rysz, wieloletni naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki krośnieńskiego magistratu. - Będzie nam brakowało jego radości życia - wspominają przyjaciele.
Zygmunt Rysz pochodził z Wałbrzycha, ale przez większość życia związany był z Krosnem. W 2016 r. został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym przez Prezydenta RP
Damian Krzanowski

Zygmunt Rysz miał 67 lat. Krośnianie znali go przede wszystkim jako wieloletniego naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. W lipcu ubiegłego roku przeszedł na zasłużoną emeryturę, ale nadal żył sprawami miasta.

- Tydzień temu odbyła się wigilia na rynku. Zygmunta nie mogło na niej zabraknąć. W ogóle nie pamiętam wydarzenia, na którym by się nie pojawił - wspomina Zbigniew Kasiński, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Budownictwa, a prywatnie przyjaciel zmarłego.

Zygmunt Rysz skończył chemię na UJ. Pracował m.in. w WSK PZL-Krosno, Domu Pomocy Społecznej oraz magistracie. Był prezesem piłkarskiego klubu sportowego Karpaty Krosno, członkiem lub sympatykiem wielu krośnieńskich organizacji i stowarzyszeń, m.in. Krośnieńskiego Bractwa św. Ekspedyta, Caritasu, Lazarczyków i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej 
Damian Krzanowski

- Zygmunt potrafił rozruszać każde towarzystwo, był strasznie pogodnym i ciepłym człowiekiem, umiał przełamać lody. Na naszym ostatnim opłatkowym spotkaniu zaprezentowaliśmy kolędę, którą wspólnie napisaliśmy - dodaje.

Serdeczność, pozytywne nastawienie do życia i rozładowujące nawet najgęstszą atmosferę żarty Zygmunta Rysza zapamięta także Grzegorz Półchłopek, który zastąpił go na stanowskiu naczelnika wydziału: - Odeszedł "dusza człowiek". Często mówi się, że urzędnicy widzą tylko przepisy, a Zygmunt był tego zaprzeczeniem. Szukał możliwości, aby pomóc każdemu, kto tego potrzebował.

Pogrzeb Zygmunta Rysza odbędzie się w sobotę 30 grudnia. O godz. 10.30  odbędzie się msza żałobna w kościele p.w. św. Piotra i św. Jana z Dukli  przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz komunalny.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Sizzla
28.12.2017 19:27

Bardzo szlachetny człowiek. Pokój Twojej duszy.

person
Sizzla
na forum od listopada 2017
person popieram
28.12.2017 16:19

Nie znałam osobiście Tego Pana, ale zawsze wydawał mi się sympatyczny. Jakieś takie nieokreslone ciepło było wyrysowane na jego twarzy.  Wyrazy współczucia rodzinie.

person
popieram
na forum od listopada 2017
star
person hala
28.12.2017 13:51

Zaskoczyła nas bardzo ta wiadomość, zwłaszcza, że dopiero przed godzinami -dniami rozmawialiśmy o różnych sprawach. Tak dużo jeszcze mieliśmy planów do zrobienia jeżeli  chodzi o osoby starsze. Pozostał żal i smutek po odejściu takiej osoby jaką był śp. Zygmunt.  Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny.

person
hala
na forum od listopada 2017
star
person rynienka
28.12.2017 13:13

Chociaż tylko raz spotkałem p. Rysza, od razu widać było, że jest wyjątkowo otwarty na ludzi, ich postulaty, pomysły i przedsięwzięcia. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, jeden z niewielu docenionych jeszcze za życia za to, czym się zajmował. Wiadomość bardzo mnie zaskoczyła, zwłaszcza w kontekście jego ubiegłotygodniowej obecności na opłatku. Kondolencje dla Rodziny i Przyjaciół.

person
rynienka
na forum od grudnia 2017
star
person memoria
28.12.2017 12:57

Bardzo przykra wiadomosc. Wyrazy wspólczucia dla rodziny.

person
memoria
na forum od grudnia 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (5) forward