Zdobywca dachów. Co sądzicie o nietypowym hobby? videocam

W internecie znaleźliśmy kilka filmów, których bohater uprawia tzw. rooftopping, czyli wspinanie się m.in. na dachy budynków i wieże. Autor nagrań ma na koncie kilka zdobytych "szczytów" w Krośnie. Co o tym sądzicie?
Lęk wysokości? A co to takiego? - zapytałby pewnie mężczyzna z nagrań
youtube.com

Filmy opublikowane zostały w serwisie YouTube, na kanale o nazwie Bez Granic. Nagrywa je młody mężczyzna, który wspiął się na dach dawnego biurowca przy hucie "jedynce", wieżowca przy ul. Piastowskiej i RCKP.

Po wejściu na szczyt autor nagrań porusza się techniką znaną jako parkour, czyli szybkim pokonywaniem napotkanych przeszkód, przede wszystkim za pomocą skoków.

Na filmach widać, że do uprawiania tego typu aktywności z pewnością przydaje się brak lęku wysokości (mężczyzna często zbliża się do samej krawędzi dachów) oraz sprawność fizyczna.

Wątpliwości budzić jednak może legalność wspinaczki. Co o tym sądzicie?

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza 

Wieżowiec na ulicy Piastowskiej

KHS 1 Biurowiec

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Gafa
29.01.2018 12:50

Po obejrzeniu  filmiku o  biurowcu  huty chciałoby się słowami  ballady Bułata Okudżawy powiedzieć ...." a przecież mi żal, że ......."

Ponad  30 lat mojej pracy w firmie, króra się rozwijała, inwestowała itd prywatyzacja pomogła zrobic z niej to co pokazuje ten człowiek ....... zdewastowany budynek, niezabiezpieczony ,  dokumentacja  wala się po podłodze, ktos odpowiedzialny nie sprostał , nie zabezpieczył..........

A jeśli chodzi o dachy? Widoki cudne, a ja mam lęk wysokości i ciary mi po plecach przechodzą na sam widok z filmików ......

person
Gafa
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (3) forward