Zagraj w filmie Patryka Vegi. Charytatywne zbiórki dla Olusia

By pomóc choremu Olusiowi, znany reżyser Patryk Vega wystawił na licytację angaż w swoim najnowszym filmie.
Oluś i jego mama w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2 (22.01.2019)
tvp2

18-miesięczny Oluś Kosiek z Krościenka Wyżnego urodził się z niesprawną nóżką. Zdiagnozowano u niego stopę końsko-szpotawą, brak kości piszczelowej i stawu skokowego. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest operacja w Stanach Zjednoczonych u dr. Paleya, która może kosztować nawet milion złotych. W innym razie niesprawna kończyna będzie amputowana.

Rodzina Olusia ma za sobą wiele trudnych doświadczeń. Początkowo chłopiec był leczony w Austrii. Po czasie okazało się, że postawiono tam złą diagnozę. - Oluś ma za sobą 12 gipsów, operację, szynę korygującą, wiele przebytych kilometrów, wiele nowych miejsc, wiele nocy w hotelach, wielu poznanych ludzi, wiele nieprzewidzianych wydarzeń i ekstremalnych sytuacji – opisują bliscy chłopca. Jego historię można było zobaczyć niedawno w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2 - kliknij tutaj.

W uratowaniu nóżki Olusia pomagały m.in. lokalne służby ratunkowe i portal Krosno112.pl. W maju 2018 zorganizowali Nocną Jazdę Ratowników połączoną ze zbiórką pieniędzy i przejazdem rozświetlonego konwoju pojazdów przez ulice Krosna i okolic. Zebrano wówczas niemal 27 tysięcy złotych. Zobacz fragment transmisji w telewizji Krosno24:

Teraz swoją cegiełkę dokłada reżyser Patryk Vega, autor m.in. „PitBulla”, „Botoksu” i „Kobiet mafii”. Na portalu Allegro rozpoczęła się licytacja, której zwycięzca zagra w najnowszym filmie Vegi. Aukcja trwa do 18 lutego - kliknij tutaj.

Wylicytować można też koszulkę z autografami piłkarzy Śląska Wrocław - kliknij tutaj. Chętni na nią muszą się spieszyć – ta aukcja kończy się rankiem 10 lutego.

Jednocześnie do 2 marca trwa zbiórka na portalu siepomaga.pl. Darczyńcy wpłacili na nią już ponad 400 tysięcy złotych - kliknij tutaj.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward