Zaginął Maciej Penar. Jest autorem książek o Krośnie

Krośnieńscy policjanci poszukują Macieja Penara, 49-letniego mieszkańca Krosna. W poniedziałek (28.01) wyszedł z miejsca zamieszkania i do tej pory nie powrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną.
Zaginiony Maciej Penar
KMP Krosno / Damian Krzanowski (archiwum)

Maciej Penar to pasjonat języka polskiego.

3-krotnie zdobył tytuł „Mistrza Ortografii” w dyktandzie organizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną (2016-18).

W 2010 wydał powieść dla dzieci pt. „Niedźwiadka Gustawa do Krosna wyprawa”. To bajka dla dzieci, która przystępnym językiem „przemyca” wiedzę o Krośnie.  Rok później napisał książkę o działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie pt. „Krośnieńskie porządki. Historia oczyszczania i estetyki miasta”.

Regularnie od kilkunastu lat układał zadania językowe, tzw. szarady. - Pisanie stało się moim zawodem – mówił kilka lat temu dla portalu.

Rysopis zaginionego

Wzrost 176 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie blond - łysiejący, oczy piwne. Ubrany był w czarną pikowaną kurtkę, granatowe dżinsy i czarne buty. Mężczyzna może nosić ze sobą czarny plecak firmy „adidas”.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego prosimy kierować do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, tel. 13 43 29 310 lub tel. alarmowy 112.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person ostrzegator
02.02.2019 10:53

Komunikat został opublikowany w aplikacji Ostrzegator, w promieniu 50 kilometrów od Krosna.

person
ostrzegator
na forum od lutego 2019
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward