Z programem na komórkę Krosna nie zwiedzisz

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało aplikację 'I love Polska Wschodnia' na telefony komórkowe i tablety. Miała ona "pozwolić odkryć nowe oblicze Polski Wschodniej i zobaczyć zmiany zachodzące w niej dzięki Funduszom Europejskim". Idea wydaje się być pozytywna, ale jej realizacja nie jest najlepsza.
Zrzuty z aplikacji 'I love Polska Wschodnia'. Jedno z punktowanych w mieście miejsc i nagrody, które można zyskać zwiedzając wschodnią część kraju

Użytkownicy telefonów z systemem Android i iPhone'ów mogą za darmo pobrać aplikację 'I love Polska Wschodnia'. Program wydała jedna z firm na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Miał on być w założeniu mobilnym przewodnikiem po Polsce Wschodniej, ale również przy tej okazji promować inwestycje zrealizowane z funduszy europejskich.

W aplikacji znajdują się więc nie tylko informacje o zabytkach, noclegach i lokalach gastronomicznych, ale także opisy miejsc i obiektów, które powstały dzięki środkom z UE.

W praktyce wygląda to tak. Osoby zwiedzające województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie mają poprzez program "meldować się" w miejscach, które aplikacja sugeruje odwiedzić. Motywacją mają być punkty - za każde odwiedzone miejsce użytkownik zbiera punkty. Na przykład za hotel czy muzeum - 1 pkt. Ale jeśli odwiedzimy inwestycję sfinansowaną przez UE - 15 pkt. Zebrane punkty można zamienić na nagrody: od czapki z daszkiem i piłki plażowe po parasolki, lornetki i pompki do roweru.

Sprawdziliśmy, jakie miejsca warto zwiedzić w Krośnie według aplikacji 'I love Polska Wschodnia'. W spisie znajduje się kilka hoteli i schronisko młodzieżowe, choć nie wszystkie miejsca noclegowe są ujęte. Brakuje m.in. pensjonatu Buda. Aplikacja nie zna żadnej restauracji. Wśród rozrywek są tylko kina, dyskoteka Armagedon i baseny (otwarty i kryte). Brakuje np. parku linowego.

W aplikacji Muzeum Rzemiosła jest pomylone z Muzeum Podkarpackim

Wśród atrakcji turystycznych sensu stricto są tylko muzea. Ale i tu nie zostały one porządnie opisane. Np. przy Muzeum Rzemiosła jest tylko jedno zdanie i w dodatku nie jest to najważniejsza dla turysty informacja: "Muzeum zostało powołane zarządzeniem Prezydenta Miasta Krosna 1 sierpnia 1989 r." Obok zdjęcie... Muzeum Podkarpackiego. Wśród atrakcji brakuje tej najważniejszej: Centrum Dziedzictwa Szkła. To projekt, który również powstał dzięki funduszom unijnym.

Nawet projekty unijne nie są sumiennie opisane. Np. Strefa Inwestycyjna Innowacyjnych Technologii "Szczepańcowa - Lotnisko" znajdować się ma na ul. Krakowskiej 163, a jeśli ktoś zechce zobaczyć tereny inwestycyjne to zostanie skierowany pod adres urzędu Miasta - ul. Lwowska 28a.

Tereny inwestycyjne przy krośnieńskim lotnisku są w aplikacji oznaczone adresem "Krakowska 163"

Do przeglądania zawartości konieczne jest połączenie z Internetem, do zwiedzania włączona funkcja GPS, a do aktywnego udziału w zabawie posiadanie konta na Facebooku. Punkty zbierać można do 10 grudnia 2013 r.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)