Wszystkich Świętych: jak jechać, gdzie parkować?

• Trwa Akcja Znicz: w pobliżu cmentarzy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu oraz wyznaczono dodatkowe parkingi. Policja apeluje o ostrożność. • We wtorek 1 listopada obowiązywał będzie zmieniony rozkład jazdy MKS.
Sprawdź, jakie zmiany wprowadzono w związku z dniem Wszystkich Świętych

Akcja Znicz trwać będzie do środy (2.11) do godz. 22.00. W tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy przy ul. Wyszyńskiego i w Polance. Warto także sprawdzić, gdzie będzie można zaparkować.

Cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego

Parkowanie będzie możliwe:

• przy pomniku papieskim,
• na wysokości cmentarza przy ul. Wyszyńskiego i przy ul. Podkarpackiej,
• przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli,
• na wszystkich parkingach w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej,
• na parkingu na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej.

Zakazy zatrzymywania obowiązywać będą:

• na ul. Podkarpackiej - po prawej stronie od ul. Lwowskiej do ul. Grodzkiej,
• ul. Wyszyńskiego (w kierunku dzielnicy Suchodół) - po obydwu stronach od ul. Podkarpackiej do zatok autobusowych poniżej cmentarza.

Należy także zwrócić uwagę na ograniczenie prędkości do 40 km/h, wprowadzone na odcinku ul. Podkarpackiej od ul. Lwowskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką.

Cmentarz komunalny w Polance:

Do środy obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

• na ul. Baczyńskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, z wjazdem możliwym od ul. Decowskiego. Wjazd na ul. Baczyńskiego od strony Dobieszyna będzie niemożliwy,
• po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się,
• parkowanie na ul. Baczyńskiego możliwe będzie po prawej stronie ulicy w kierunku Dobieszyna od strony cmentarza,
• parkowanie przy ul. Popiełuszki po lewej stronie drogi możliwe będzie w miejscach oznakowanych znakami "parking" (D-18),
• na ul. Popiełuszki w rejonie cmentarza obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Na parkingach przy obydwu cmentarzach wyznaczone zostaną miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Magistrat wyznaczył sporo dodatkowych parkingów przy cmentarzach. Sporo jest jednak także zakazów parkowania i ograniczeń prędkości

Wzmożone kontrole

Komenda Miejska Policji w Krośnie zapowiada, że przez cały czas trwania Akcji Znicz funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, w czasie których sprawdzane będą w szczególności: stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości i zakazów parkowania (pojazdy pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i gdzie utrudnia to ruch lub zagraża bezpieczeństwu, mogą być usuwane na koszt właściciela) oraz sposób przewożenia dzieci.

W razie potrzeby na ulicach i parkingach, zwłaszcza na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej, Grodzkiej i Wyszyńskiego, ruchem kierować będą policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej. Należy bezwględnie stosować się do ich poleceń.

Policjanci przypominają także o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami i włączenia świateł mijania. Apelują o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyruszeniem w podróż oraz stosowaniu przerw na odpoczynek w czasie dłuższej jazdy.

- Apelujemy również do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, zaś w przypadku ich braku z pobocza, a także z korzystania z elementów odblaskowych, które należy zakładać w widocznym miejscu. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność, może zakończyć się tragicznie – przestrzega KMP w Krośnie.

We wtorek (1.11) obowiązywał będzie zmieniony rozkład jazdy autobusów MKS

We wtorek 1 listopada autobusy MKS będą kursować jak w dni świąteczne.

Dodatkowe zmiany wprowadzone w dniu Wszystkich Świętych:

• linia "C":
- w obu kierunkach kursować będzie na trasie: Szpital Wojewódzki – Niepodległości – Rondo – Podwale/Legionów – Mielczarskiego (Dworzec) – Lniarska - Łukasiewicza - Czajkowskiego - Os.Traugutta Parking - Podkarpacka Cmentarz,
- kursy po godz. 19.00 będą wykonane na odcinku: Rondo – Dworzec - Os. Traugutta Parking,
- linia nie będzie obsługiwać Suchodołu i Głowienki.

• linia "E":
- kursować będzie zgodnie z jej sobotnim rozkładem jazdy,
- nie będą wykonywane jedynie kursy z Os. Traugutta z godz. 07:51 i z Polanki Os. z godz. 08:39.

• linia "G":
- obsługiwać będzie Suchodół i Głowienkę na trasie: Głowienka / Suchodół Góra - Wyszyńskiego - Grodzka - Rondo/Kino – Podwale / Legionów - Lewakowskiego - Dworzec.

• linia "O":
- obsługiwać będzie trasę: Klonowa – Wyspiańskiego – Al. Jana Pawła II – Polanka Osiedle – Krakowska – Mielczarskiego (Dworzec) – Lniarska – Czajkowskiego – Podkarpacka (cmentarz) – Boh. Westerplatte PKP – Wojska Polskiego – Rondo – Legionów – Lewakowskiego – Mielczarskiego (Dworzec) – Krakowska – Polanka Osiedle – Al. Jana Pawła II – Wyspiańskiego – Klonowa.

• linia "A" nie będzie kursować.

Dodatkowe informacje dotyczące rozkładu jazdy można uzyskać pod numerem telefonu: 13 43 686 94. Zobacz szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące we wtorek (1.11).

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward