Wolontariat nie taki straszny. Strachy zapraszają chętnych do pomocy

Nocne Teatralia Strachy to międzynarodowy festiwal sztuk alternatywnych, który dostarcza mieszkańcom niezapomnianych emocji już od 11 lat. Najbliżej wydarzeń są wolontariusze, czyli osoby nieodpłatnie pomagające w organizacji. Dlaczego warto zostać jednym z nich?
Tak wyglądał taniec ognia podczas Nocnych Teatraliów Strachy w tamtym roku
Nocne Teatralia Strachy

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-8 września (czwartek-sobota), jak zwykle w różnych miejscach miasta: w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (RCKP), na krośnieńskim rynku, w okolicznych muzeach, kawiarniach i antykwariacie. Oprócz spektakli wystawianych w godzinach nocnych, będzie można zobaczyć ciekawe wystawy, uczestniczyć w koncertach, happeningach, stand-up'ach czy atrakcyjnym silent disco.

Organizatorzy zawsze podkreślają, że wolontariusze są siłą napędową całego wydarzenia. To oni dbają o wystrój kawiarenki i czystość garderoby, przeprowadzają konkursy, kontaktują się z mediami. Ich obowiązki są tak różnorodne, że jeszcze długo można wyliczać. Dodatkowo, w tym roku będzie można się nauczyć pozyskiwania funduszy na organizację festiwalu. Wolontariusze stworzą także performance otwierający Strachy.

Wszyscy pomocnicy dostaną koszulki, torby oraz identyfikatory uprawniające do wstępu na wybrane sztuki z programu.

Wolontariusze 10. edycji festiwalu
Nocne Teatralia Strachy

- Po każdym przedstawieniu możemy się spotkać z aktorami, co jest bardzo rozwijające - mówi Ola, jedna z ubiegłorocznych wolontariuszek. - Nic nie pozwala być tak blisko teatru i aktorów. Poza tym wszyscy tam się lubią, nikt nikogo nie ocenia. Jest naprawdę spoko - dodaje.

Po zakończeniu festiwalu wolontariusze otrzymują zaświadczenie od organizatora potwierdzające ich udział. - Może się to potem przydać podczas szukania pracy - przekonuje wszystkich chętnych Ola. - Same plusy.

Zainteresowani wolontariatem mogą znaleźć więcej informacji tutaj

Szczegółowy program imprezy zostanie opublikowany na wakacjach.

Małgorzata Habrat

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward