Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-8 września (czwartek-sobota), jak zwykle w różnych miejscach miasta: w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (RCKP), na krośnieńskim rynku, w okolicznych muzeach, kawiarniach i antykwariacie. Oprócz spektakli wystawianych w godzinach nocnych, będzie można zobaczyć ciekawe wystawy, uczestniczyć w koncertach, happeningach, stand-up'ach czy atrakcyjnym silent disco.
Organizatorzy zawsze podkreślają, że wolontariusze są siłą napędową całego wydarzenia. To oni dbają o wystrój kawiarenki i czystość garderoby, przeprowadzają konkursy, kontaktują się z mediami. Ich obowiązki są tak różnorodne, że jeszcze długo można wyliczać. Dodatkowo, w tym roku będzie można się nauczyć pozyskiwania funduszy na organizację festiwalu. Wolontariusze stworzą także performance otwierający Strachy.
Wszyscy pomocnicy dostaną koszulki, torby oraz identyfikatory uprawniające do wstępu na wybrane sztuki z programu.
- Po każdym przedstawieniu możemy się spotkać z aktorami, co jest bardzo rozwijające - mówi Ola, jedna z ubiegłorocznych wolontariuszek. - Nic nie pozwala być tak blisko teatru i aktorów. Poza tym wszyscy tam się lubią, nikt nikogo nie ocenia. Jest naprawdę spoko - dodaje.
Po zakończeniu festiwalu wolontariusze otrzymują zaświadczenie od organizatora potwierdzające ich udział. - Może się to potem przydać podczas szukania pracy - przekonuje wszystkich chętnych Ola. - Same plusy.
Zainteresowani wolontariatem mogą znaleźć więcej informacji tutaj.
Szczegółowy program imprezy zostanie opublikowany na wakacjach.
Małgorzata Habrat