Wlazły i Winiarski w Krośnie. Przyjdź po autograf

Największe gwiazdy polskiej siatkówki z aktualnymi mistrzami świata oraz kadrowiczami zjadą do Krosna na Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna (7-9.09). Zagrają nasze dwa najlepsze zespoły: Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów oraz drużyna All Star z Czech. Będzie szansa na autograf od Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego czy Marcina Możdżonka.
Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z udziałem siatkarskich drużyn PlusLigi (7-9.09). Zobaczymy największe gwiazdy polskiej siatkówki

Będzie to już 9. edycja turnieju, podczas którego Krosno gości najlepszych polskich siatkarzy. Co roku zawody są bardzo mocno obsadzone, ale tym razem będzie to wydarzenie wyjątkowe. Oprócz dobrze znanej w Krośnie Asseco Resovii do naszego miasta przyjedzie Skra Bełchatów – czołowa polska drużyna, jedna z najlepszych na świecie.

Rywalizacja tych dwóch drużyn w sezonie ligowym to zawsze ogromne sportowe emocje, bowiem obydwie zawsze walczą o najwyższe laury – mistrzostwo Polski. Od czasu istnienia Polskiej Ligi Siatkówki (teraz PlusLigi) Skrze udało się to 8 razy, Resovii – 4.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Skra Bełchatów przyjęła zaproszenie na nasz turniej. Od początku organizacji tych zawodów zakładaliśmy, że chcemy dać kibicom z Krosna możliwość obejrzenia pięciu najlepszych polskich zespołów. Była już Zaksa Kędzierzyn Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel. Skra Bełchatów zamyka nam ten projekt – mówi Andrzej Hojnor, prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno.

Oprócz dwóch najlepszych polskich zespołów na parkiecie krośnieńskiej hali przy ul. Bursaki zaprezentuje się drużyna All Star z Czech. Na jej czele Miguel Falasca, jeszcze do niedawna trener Skry Bełchatów, teraz szkoleniowiec kadry Czech.

Obecność Skry Bełchatów oraz Resovii Rzeszów zwiastuje szansę na zdobycie autografu czy wspólne zdjęcie z największymi gwiazdami PlusLigi. - Zespoły przyjeżdżają w bardzo mocnych zestawieniach, praktycznie meczowych, z reprezentantami Polski – podkreśla Hojnor. W składzie Bełchatowa zobaczymy więc żywe legendy, wciąż aktualnych mistrzów świata: Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, a w Resovii Marcina Możdżonka. Ponadto przyjadą do Krosna m.in. Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga i Johen Schöps. Na ławce trenerskiej po stronie Skry: Philippe Blain oraz Krzysztof Stelmach, znani z pracy z kadrą Polski. Po stronie Resovii z kolei znany dobrze duet: Andrzej Kowal i Marcin Ogonowski.

- To będzie kolejna impreza na bardzo wysokim poziomie sportowym. Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do uprawiania siatkówki – dodaje prezes KSS. - Zapraszamy do hali, będzie można zobaczyć na żywo zawodników, których zwykle możemy oglądać tylko w telewizji.

Mecze odbędą się w dniach 7-9 września. Każdego dnia rozpoczną się o godz. 17:30. Turniej zainaugurowany będzie spotkaniem Asseco z drużyną z Czech, następnego dnia zobaczmy rywalizację Czechów z Bełchatowem, a w piątek największa atrakcja: pojedynek Skry z Resovią.

Sponsorem głównym turnieju są Krośnieńskie Huty Szkła. Bilety na turniej będą dostępne w obiektach MOSiR. Sprzedaż rusza 2 września. Do 5 września prowadzona będzie w godzinach od 8:00 do 15:00, 6 września - od 15.00 do 18.00 a w dniach 7-9 września od godz. 15:00 (przed meczami). Bilet normalny na jedno spotkanie to koszt 15 zł, ulgowy – 10 zł, a karnet będzie kosztował 40 zł.

Po raz kolejny turniejowi towarzyszyć będzie akcja zbiórki krwi. Odbędzie się ona 10 września (sobota) w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki, w godzinach od 8:30 do 12:00. Każdy kto zgłosi się do strefy kibica-dawcy otrzyma bezpłatny karnet na wszystkie wydarzenia siatkarskie w sezonie 2016/2017.

Przygotowania do ligowych sezonów rozpoczęły nasze krośnieńskie drużyny siatkówki. Męska będzie walczyć na II-ligowych parkietach, żeńska w I lidze. Obydwa zespoły zostały gruntownie przebudowane, z poprzednich sezonów pozostało zaledwie trzech siatkarzy i cztery siatkarki. - Trenerów czeka więc ciężka praca, ale wszystko idzie w dobrym kierunku, niebawem przystąpimy do gier kontrolnych. Do każdego meczu podchodzimy z wolą walki, zwycięstwa, ale jak to zwykle – wszystko zweryfikuje boisko – twierdzi Andrzej Hojnor.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward