Wisłok opada. Fala kulminacyjna za nami

Stan rzeki Wisłok w Krośnie osiągnął po godz. 6.00 w piątek (16.05) stan alarmowy (480 cm). Obecnie sytuacja stabilizuje się - woda opada. Zobacz zdjęcia i film.
Poziom wody w Wisłoku zrównał się z brzegami. Tylko miejscami spowodował niewielkie rozlewiska

Przez całą noc zarówno Wisłok, jak i Lubatówka przybierały. O godz. 7.00 stan wody na Wisłoku wynosił 479 cm, a już o godz. 8.00 - 478 cm.

Za wyjątkiem gminy Jedlicze, sytuacja w powiecie krośnieńskim i w mieście Krośnie stabilizuje się. Stan wód na dopływach ma tendencję spadkową. Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna IMGW w Krośnie poinformowała, że nie przewiduje się większych opadów deszczu, dlatego prawdopodobnie stan wody w Wisłoku osiągnął swój największy poziom ok. godz. 6.00.

Widok na Białobrzegi, ujście Lubatówki

Przez całą noc sytuację monitorowały służby. Gdy w nocy okazało się, że stan wody w Wisłoku może przekroczyć stan alarmowy, mieszkańcy terenów najbardziej zagrożonych w Krośnie zostali ostrzeżeni przez samochód z nagłośnieniem przez Straż Pożarną i Straż Miejską - poinformował bryg. Mariusz Kozak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Od godziny 3.00 w nocy w obiektach Zakładu Uzdatniania Odpadów w Krośnie, pracują ekipy które ładują piasek do worków i rozwożą w miejsca, gdzie istnieje obawa, że może dojść do zagrożenia dla budynków - zapotrzebowanie należy kierować do Straży Miejskiej na nr 13 43 204 14 lub do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie na nr 13 47 43 999.

Ulica Kopernika. Załamanie pogody przyniosło obfite opady i silne porywy wiatru. Konieczne były interwencje straży pożarnej i energetyki

Przed godz. 7.00 został zamknięty parking przy ul. Okrzei. Woda wdarła się tam już na asfalt. Oprócz zalanych piwnic w kilku domach prywatnych nie było większych podtopień.

Urząd Miasta prosi mieszkańców z terenów zagrożonych podtopieniem o zabezpieczenie mienia i niezwłoczny kontakt w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia pod nr tel. 13 47 43 607 (Straż Miejska).

Obecnie alarmy przeciwpowodziowe obowiązują na terenie powiatu krośnieńskiego w gminach: Dukla, Chorkówka, Miejsce Piastowe i Jedlicze - poinformował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Białobrzegi. Fala kulminacyjna przeszła nad ranem. Nie przyniosła większego zagrożenia

Podkarpaccy Łowcy Burz - nieformalna grupa zajmująca się ostrzeganiem przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi na Podkarpaciu - przewiduje, że dziś lokalnie może dojść do gwałtownych burz wraz z silnymi opadami deszczu. Opady nie będą już jednak tak intensywne i długotrwałe jak w czwartek.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)