Weekend z food truckami: pyszne zakończenie wakacji videocam

Prawie 20 food trucków z pysznym jedzeniem z całego świata, wielki teren piknikowy i muzyka klubowa. Takie atrakcje przygotowaliśmy dla was na ten weekend (26-27.08). Zapraszamy pod halę MOSiR na pierwsze tego typu wydarzenie w Krośnie. I zapewniamy, że nie pożałujecie.
Ignacy już wie, co zje. A wy? Wybór będzie naprawdę imponujący

Na pierwszy w Krośnie festiwal food trucków przyjedzie najprawdopodobniej aż 18 ciężarówek z jedzeniem, co gwarantuje ogromny wybór międzynarodowych dań. Parkujące pod halą MOSiR (ul. Bursaki 29) food trucki będą serwować przysmaki m.in. kuchni amerykańskiej, tajskiej, meksykańskiej, greckiej, niemieckiej, a nawet południowoamerykańskiej i afrykańskiej! Nie zabraknie oczywiście akcentów polskich, deserów i napojów w nietuzinkowym wydaniu.

- To nie są fast foody – zapewnia Michał Skoczek ze Street Food Polska, które wspólnie z portalem Krosno24.pl organizuje festiwal. - Dania przyrządzane są z wysokiej jakości produktów, na oczach klientów. Food trucki bardzo często należą do szefów kuchni, pracujących w restauracjach, którzy w weekend wsiadają do ciężarówek i ruszają w Polskę – opowiada.

- Mieszkańców Krosna oraz osoby mieszkające w pobliżu miasta zachęcamy, aby skorzystali z okazji i odwiedzili festiwal kilka razy, co umożliwi spróbowanie wielu różnych kuchni, niedostępnych tutaj na co dzień – podpowiada Michał Skoczek.

Listę food trucków, które pojawią się w Krośnie, wraz z opisami serwowanych przez nie dań, można sprawdzić na stronie Krosno24 Food Truck Festiwal.

Zadbaliśmy oczywiście o to, aby osoby, które pojawią się na imprezie, mogły tu spędzić dłuższy czas. Na trawniku przy hali przygotowaliśmy teren piknikowy. Pojawią się na nim leżaki oraz stoliki. Zachęcamy jednocześnie, aby przynieść ze sobą koce lub maty do siedzenia i leżenia. Przez całe dwa dni będzie można posłuchać muzyki, w tym występu DJ-a Matika, który w sobotni wieczór, od około godz. 18, zapewni klubową atmosferę.

Będą także atrakcje dla dzieci. O dobre samopoczucie pociech, od najmniejszych do 9-10 roku życia, zadba krośnieńskie Centrum Radosnego Rozwoju Play Group. Pojawi się nawet wspólne rysowanie i tworzenie food trucków z papieru oraz zabawa w gotowanie.

Food trucki to nie tylko pyszne jedzenie. Na gości czekać będzie strefa relaksu i zabaw dla dzieci

To nie wszystko. Na terenie festiwalu pojawi się ścianka do robienia zdjęć, a na trawniku strefa bookcrossingu, czyli nieodpłatnego przekazywania książek. Przyniesione przez czytelników książki będzie można zabrać do domu, a wcześniej poczytać w czasie piknikowania.

Przygotowaliśmy również okolicznościowe "wlepy" – naklejki podobne do serduszek, które rozdawane są podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można je zabrać do domów lub przykleić na ubraniu.

Zapewniliśmy stojaki rowerowe, dlatego proponujemy, aby przyjeżdżać na festiwal na jednośladach.

Na terenie imprezy mile widzane są także czworonogi.

- Mamy nadzieję, że zapewnimy mieszkańcom i gościom naprawdę wyjątkowe zakończenie wakacji – pyszne, miłe i oby ciepłe i słoneczne. To będzie naprawdę super czas, który można spędzić z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi – zapraszamy wspólnie z partnerami imprezy – Centrum Handlowym VIVO! Krosno, Kinem Helios w Krośnie oraz krośnieńską Szkołą Języków Obcych Sukces.

Zobacz też w archiwum portalu:
Food trucki nadjeżdżają: pyszne jedzenie i wielki piknik (2017-08-20)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward