W sobotę Bieszczadzki Żaczek pojedzie na Słowację

W najbliższą sobotę (27.08) pociąg Bieszczadzki Żaczek relacji Rzeszów-Łupków wyjątkowo wydłuży trasę i dojedzie do słowackich Medzilaborców. Na pasażerów czekać tam będą specjalne atrakcje – bezpłatne zwiedzanie muzeum Andy Warhola i koncerty.
W sobotę (27.08) Przewozy Regionalne proponują całodniowy wyjazd szynobusem na Słowację. Mają nadzieję, że to zapowiedź regularnych połączeń

Od momentu uruchomienia weekendowego połączenia między Rzeszowem a Łupkowem (Beskid Niski) zainteresowanie pociągiem Bieszczadzki Żaczek jest bardzo duże. W najbliższą sobotę (27.08) pasażerów w składzie będzie zapewne jeszcze więcej, bowiem skład wydłuży trasę i zamiast zatrzymać się w Łupkowie, pojedzie na Słowację, do przygranicznych Medzilaborców. Co więcej, ten odcinek trasy, podobnie jak powrót ze Słowacji do Łupkowa, będzie bezpłatny.

To nie wszystko. Miasto Medzilaborce przygotowało się na wizytę turystów i zorganizowało atrakcje, które pomogą im wypełnić 5,5 godziny pomiędzy przyjazdem a odjazdem (11:30-17:00). - Największą gratką będzie możliwość bezpłatnego, za okazaniem biletu kolejowego do stacji Łupków, zwiedzenia Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy Warhola, artysty o słowackich korzeniach, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli pop-artu. Wejście do obiektu zaplanowano na godz. 12.00. O godz. 15.00 w amfiteatrze odbędzie się natomiast koncert, podczas którego wystąpi zespół Połańce, wykonujący utwory dla dzieci piosenkarz Viktor oraz Abba Show – naśladowcy legendarnej szwedzkiej formacji – wylicza Jerzy Zuba, główny koordynator kampanii KochamKolej.pl.

Pociąg odjedzie z Krosna w kierunku Łupkowa o godz. 08:27. Powrót zaplanowano na godz. 19:58. Bilet normalny kosztuje 12,86 zł, uczniowie pojadą do Medzilaborców za 8,10 zł, zaś studenci za 6,30 zł. Bilety można kupić na stronie biletyregionalne.pl lub w szynobusie.

Specjalny kurs Bieszczadzkiego Żaczka jest formą promocji wakacyjnych połączeń ze Słowacją, które samorząd województwa chciałby w przyszłości uruchomić. Następna okazja, aby dojechać do Medzilaborców pociągiem już 24 września.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward