W poszukiwaniu perspektyw. Zgłoś zdjęcie na Biennale [DO 2.12]

Przed nami X Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie”. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi „z innej perspektywy”. Prace można przesyłać do 2 grudnia.
Bliskie spotkania
Piotr Trznadel

OBF „Krosno. Miasto i ludzie” to co najmniej 20 lat historii krośnieńskiej fotografii. To lata obserwacji miasta, procesów w nim zachodzących, dokumentowania jego miejsc, kształtów, przedmiotów i najważniejszego elementu – ludzi. To kronika krośnieńskich klimatów, pejzaży, nastrojów, zdarzeń i wydarzeń.

Jubileuszowa edycja OBF, zatytułowana jest „z innej perspektywy”. Nakłania w sposób naturalny do pewnego podsumowania wieloletniej tradycji, jaką niewątpliwie jest Biennale, tak trwale wpisane w historię dokumentacji Krosna.

Wolność - jedna ze zwycięskich fotografii w ubiegłorocznym konkursie
damian krzanowski

- Perspektywa nadaje fotografii charakter, ustawia istotę percepcji, a samemu fotografującemu daje przywilej narzucenia widzowi swojej wizji lub interpretacji. Zakładając z góry konkretną perspektywę, poniekąd podpowiadamy sposób odbioru naszych prac – tak tematykę tegorocznej edycji wyjaśnia Mariusz Kus z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Niezwykle ważnym elementem tego jubileuszu będzie specjalne wydanie albumu, prezentującego najważniejsze i najciekawsze, zarówno pod względem artystycznym jak i społecznym, obrazy i widoki Krosna, ujęte przez uczestników wszystkich dotychczasowych edycji.

Organizatorem OBF jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Konkurs skierowany jest do fotografów profesjonalnych oraz amatorów. Tegoroczna pula nagród to 5000 zł oraz dodatkowo nagrody specjalne.

To już dziesiąta edycja konkursu. Tegoroczna pula nagród to 5 tys. zł
Edyta Dufaj

- W tegorocznej, szczególnej odsłonie OBF zachęcamy uczestników do poszukiwania nieoczywistych perspektyw, do bawienia się nimi, wykorzystywania ich w intrygujący i niebanalny sposób – do udziału w konkursie zachęca Ewa Mańkowska, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie. - Niech różnorodne perspektywy pozwolą na dostrzeżenie tego, co niewidoczne, nieznane, nieuchwytne i niedopowiedziane.

Prace wraz dokumentami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 2 grudnia 2019 na adres organizatora. Wszelkie szczegóły zawarte są w regulaminie.

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 stycznia 2020, o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5).

Wakacje
Justyna Pawińska
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward