Uwaga! Nowe zasady wyrzucania elektrośmieci

Od 1 sierpnia zmienia się forma odbioru elektrośmieci – zamiast zbiórki w pierwsze soboty miesiąca, zużyty sprzęt można będzie w każdej chwili wyrzucić do specjalnego kontenera ustawionego pod supermarketem Kaufland.
Wyrzucanie elektrośmieci ma być teraz łatwiejsze

Elektrośmieci, czyli zużyty lub popsuty sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie - np. pralki, lodówki, miksery, telewizory czy komputery – uznawane są za odpady niebezpieczne dla zwierząt i ludzi. Wiele z nich zawiera szkodliwe substancje, np. freon lub rtęć, dlatego wymagają selektywnej zbiórki. Za ich wyrzucenie do zwykłego kosza grozi grzywna do 5 tys. zł.

W Krośnie zbiórka tego typu odpadów miała regularną formę. Odbierano je w pierwsze soboty miesiąca, sprzed budynku urzędu miasta na ul. Lwowskiej. Od 1 sierpnia zasada ta ulega zmianie. Comiesięczne zbiórki nie będą się już odbywać, zaś w ich miejsce magistrat wprowadził zbiórkę ciągłą, przy pomocy dostępnego non stop kontenera. Pojemnik ustawiony będzie pod supermarketem Kaufland przy ul. Niepodległości 6.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie elektrośmieci można do niego wrzucać. - W ten sposób pozbywamy się zużytych urządzeń małogabarytowych, za wyjątkiem świetlówek – informuje magistrat.

A co z dużymi elektrośmieciami? - Cały czas dostępna jest usługa bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci – m.in. lodówek, pralek czy telewizorów powyżej 24 cali - bezpośrednio z domu – odpowiada magistrat. - Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl.

Odpowiednio przygotowany sprzęt, a więc np. odłączony od prądu czy wodociągów, odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Przy okazji pozbywania się wielkich gabarytów można także oddać mniejszy sprzęt.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward