"To tylko kolekcja". Broń w domu pod Krosnem

Kolekcjonował broń i amunicję, ale nie miał na to pozwolenia. Nielegalny arsenał odkryła policja. Teraz 58-letniemu mieszkańcowi Łężan koło Krosna grozi więzienie.
Mężczyzna twierdził, że broń i amunicję zbierał w celach kolekcjonerskich
KMP Krosno

W poniedziałek (5.08) funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy na jednej z prywatnych posesji w Łężanach ujawnili nielegalny arsenał. Zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji, 5 jednostek broni, w tym karabiny i strzelbę jednolufową, elementy określane jako istotne części broni tj. zamki, iglice oraz lufy i drewniane kolby. Większość militariów pochodzi z okresu I i II wojny światowej, ale znalazło się też wśród niej sporo aktualnej amunicji. Pomimo upływu lat, niektóre karabiny były sprawne i znajdowały się w bardzo dobrym stanie technicznym.

Właścicielem arsenału był 58-letni właściciel posesji. - Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się, że to on zbierał militaria i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Twierdził, że zbierał od dłuższego czasu w celach kolekcjonerskich – mówi st. asp. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji.

Niektóre z militariów były w bardzo dobrym stanie technicznym
kmp kROSNO

Prokurator zastosował wobec 58-latka środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i policyjnego dozoru. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (9) forward