Teraz rower z wypożyczalni zostawisz w ponad 20 różnych miejscach

Od połowy czerwca mieszkańcy Krosna mogą korzystać z bezobsługowych wypożyczalni rowerowych. Do dyspozycji krośnian są rowery tradycyjne i elektryczne. Od sierpnia oferta poszerzyła się o rowery 4. generacji, czyli z wbudowanym nadajnikiem GPS.
Rower z GPS możemy zostawić w jednej z piętnastu lokalizacji lub w pobliżu stacji rowerowej
Adrian Krzanowski

Główną zaletą rowerów 4. generacji jest to, że można je pozostawić w wybranych miejscach na terenie miasta poza istniejącymi już stacjami rowerowymi. W Krośnie jest dostępnych 40 takich jednośladów.

Aby skorzystać z takiego roweru, należy posiadać aktywne konto w specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji Romet Rental. Instaluje się ją na smartfonie. Następnie trzeba zalogować się w aplikacji oraz wybrać odpowiedni rower zgodnie z jego numerem bocznym. Aby zakończyć korzystanie z pojazdu należy pozostawić go w jednej z wyznaczonych lokalizacji lub przy wybranej stacji rowerowej, a następnie potwierdzić to w aplikacji.

 Lokalizacje są oznakowane
DAMIAN KRZANOWSKI

Jak skorzystać z roweru?Jeśli zabraknie nam pieniędzy, aby wypożyczyć rower, należy doładować swoje konto.

Zasady dla rowerów czwartej generacji są analogiczne do tych dotyczących rowerów standardowych umieszczonych w stacjach stacjonarnych. Pisaliśmy o tym tutaj.

LISTA LOKALIZACJI, GDZIE MOŻNA POZOSTAWIĆ ROWER CZWARTEJ GENERACJI:
 • Hala Widowiskowo – Sportowa, ul. Bursaki 29
 • Park Jordanowski, ul. Grodzka
 • Wojewódzki Szpital Podkarpacki, ul. Korczyńska 57
 • Kompleks Basenów Otwartych, ul. Bursaki 41
 • Park im. Rotmistrza Pileckiego (Zawodzie), ul. Okrzei
 • Pomnik Papieski, ul. Podkarpacka
 • Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. Magurów
 • Polanka Osiedle, ul. Popiełuszki
 • Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Grunwaldzka 15
 • Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a
 • Zespół Krytych Pływalni, ul. Sportowa 8
 • Zespół Krytych Pływalni, ul. Wojska Polskiego 45
 • Sala gimnastyczna przy II LO, ul. Kisielewskiego 18
 • Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1
 • Plac Konstytucji 3. Maja

Wprowadzenie rowerów czwartej generacji to efekt rozszerzenia współpracy pomiędzy krośnieńskim magistratem, a firmą Arkus & Romet. Wszystkie rowery zostały udostępnione bezpłatnie w ramach pilotażowego programu, który ma na celu zbadanie zapotrzebowania i zainteresowanie tego typu usługą na terenie Krosna.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person pihumufu
13.08.2019 13:45

Nadal obowiązuje cena 49 groszy za minutę? To policzmy. Dojazd autobusem z Artkina Do Turaszówki to ile? 25-30 minut? Ile bilet? 1,80 zł.

A rowerem? Jechać główną drogą Podkarpacka/Bieszczadzka trochę strach. Miastem? Przez Polankę? Jesli komuś nie zależy na czasie a chce rekreacyjnie to Polanka, później za lotniskiem np. Kaczorowskiego i dalej w kierunku Gózikówki.

Powiedzmy godzinę. Wyjdzie jakieś 30 zł.

1,80 zł vs 30 zł. Trudno tu jakoś polemizować...

person
pihumufu
na forum od grudnia 2017
star
person all4you
13.08.2019 12:59

Wszystko w porządku tylko jak chciałbym skorzystać z dziećmi to niestety rowery nie są w to wyposażone typu fotelik etc.

person
all4you
na forum od listopada 2017
person Bella123
13.08.2019 12:38

A skąd taka cena kosmos. W większych miastach pierwsza godzina za darmo a potem 1 zł za godzine a u nas 6 zł. to porażka .

http://wrower.pl/miasto/rower-miejski-w-lodzi-lodz(...)

person
Bella123
na forum od listopada 2017
person pihumufu
13.08.2019 11:47

Cel pozytywny, ale niestety koszty dla mieszkańców za duże. W dodatku gdzie nim jeździć, jak nie ma ścieżek rowerowych? Są tylko ściezki widmo, które kończą się i zaczynają w losowych miejscach. Szczyt szczytów to ta co idzie Niepodległości w kierunku straży, slalomowa na Bursakach, która raz jest po jednej a raz po drugiej stronie, no i hit na Zręcińskiej, gdzie też znika i nie ma możliwości przejazdu bezpiecznego na drugą stronę.

Jedna rzekomo fenomenalna i niesamowita na Wiszach wcale taka nie jest, bo czesciej tam można spotkać pieszych niż rowerzystów.

Nie mówiąc już o tych tworach na 1000 lecia i Krakowskiej pełnych wystających studzienek i szokująco nierównych.

Czemu nikt się tym nie zajmie???

person
pihumufu
na forum od grudnia 2017
star
person mlody88
13.08.2019 11:12

Największą wadą tego systemu to cena. 15km zrobione elektrycznym rowerem kosztowało mnie 22 zł. Zostało mi 8 zł i nie mogę ich wykorzystać bo muszę znowu doładować konto za min chyba 20 albo 30 zl. Głupota, doładuje za 20 zł i kiedy to wykorzystam?. System się nie przyjmie szczególnie że brak u nas ścieżek rowerowych

person
mlody88
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (12) forward