Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa, pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.
Projekt, poprzez szkolenia, ma pomóc:
- osobom bezrobotnym - w zdobyciu lub podniesieniu kwalifikacji, aby zwiększyć ich szanse otrzymania pracy,
- osobom zagrożonym utratą pracy - w podniesieniu lub zmianie kwalifikacji, w celu utrzymania dotychczasowego zatrudnienia lub znalezienia nowej pracy bądź uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Uczestnikami szkoleń mogą być osoby zamieszkałe na terenie województwa podkarpackiego, które są:
- zatrudnione w zakładach i instytucjach, zagrożone utratą pracy w wyniku restrukturyzacji i planowanych zwolnień,
- długotrwale bezrobotne,
- bezrobotne, będące w trudnej sytuacji finansowej,
- pracownikami Służby Zdrowia zagrożonymi utratą pracy w związku z reformą,
- nauczycielami, zagrożonymi utratą pracy w związku z reformą resortu edukacji,
- bezrobotnymi absolwentami szkół.
Ważna informacja: kandydaci na szkolenia nie muszą być zarejestrowani w urzędach pracy.
Czy uczestnicy szkoleń otrzymują pomoc w podjęciu pracy? Na zakończenie każdego szkolenia zawodowego, uczestnicy otrzymają pomoc doradczą w zakresie zdobywania umiejętności poszukiwania pracy. Osobom, które zdecydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, doradcy będą indywidualnie udzielali wskazówek i informacji, jak podejmować i prowadzić własną działalność gospodarczą. Realizatorzy projektu prowadzić będą pośrednictwo pracy ułatwiające uzyskanie zatrudnienia.
W krośnieńskim Punkcie Odnowy Zawodowej. Mieści się on w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Piłsudskiego 14 (obok Muzeum Podkarpackiego). W punkcie pracują doradcy zawodowi - psychologowie - przyjmujący zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godz. od 13:00-17:00 i w soboty od 9:00-13:00.