Świąteczna zbiórka w sklepach: podziel się zakupami

W piątek i sobotę (31.03-1.04) w wielu krośnieńskich sklepach odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. Sprawdź, które sklepy uczestniczą w akcji i jakimi produktami najlepiej się podzielić.
W zeszłym roku w czasie przedświątecznej zbiórki krośnianie przekazali potrzebującym ponad 2 tony produktów spożywczych. Oby w tym roku było podobnie

Świąteczną zbiórkę organizuje krośnieńskie Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych – stowarzyszenie od ponad ćwierć wieku pomagające najuboższym rodzinom z naszego regionu. Zbiórka odbywa się kolejny rok z rzędu. - Paczki, które rozdajemy naszym podopiecznym po każdej zbiórce, to dla nich naprawdę ogromna pomoc – mówi Danuta Kowalczyk, przewodnicząca Towarzystwa.

Podczas zeszłorocznej zbiórki krośnianie przekazali ponad 2 tony produktów spożywczych, które podzielone na 15-kilogramowe paczki trafiły do około 150 rodzin. - Wybieramy zawsze najbardziej potrzebujące rodziny, te, które są w bardzo trudnej, a czasami wręcz dramatycznej sytuacji, np. rodziny wielodzietne o niskim dochodzie, rodziny, w których są poważnie chore osoby czy zagrożone eksmisją. W tym roku na pewno uwzględnimy to, że część rodzin otrzymuje już wsparcie z programu 500+, więc ich sytuacja jest lepsza. Po prostu nie chcemy dublować pomocy – opowiada Danuta Kowalczyk.

W zbiórce udział weźmie kilkanaście krośnieńskich sklepów: Delikatesy Centrum (w Galerii Portius, na ul. Naftowej, Pużaka i Zręcińskiej oraz w Polance), Intermarche, Carrefour (ul. Lewakowskiego i Krakowska), Biedronka (ul. Podkarpacka oraz Bohaterów Westerplatte), Groszek w Suchodole oraz Sklepy S8 (ul. Pużaka) i S10 (ul. Wieniawskiego).

W każdym z biorących udział w zbiórce sklepów znajdować się będą specjalne kosze lub pudełka, w których zostawiać można żywność. Najbardziej potrzebne produkty to mąka, cukier, ryż, makaron, płatki czy konserwy. - Dodatkowo prosimy o słodycze dla dzieci, które z pewnością umilą im czas świąt – zachęca do ofiarności Danuta Kowalczyk.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward