Studenci ASP projektują, KHS urzeczywistnia

Od 6 lat Krośnieńskie Huty Szkła są partnerem w konkursie dla młodych projektantów, studentów Akademii Sztuk Pięknych, których zadaniem jest zaprojektowanie kieliszka koktajlowego inspirowanego marką Bombay Sapphire. W Krośnie powstają prototypy finałowych projektów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca.
Spośród konkursowych kieliszków wybierany jest jeden, który będzie firmował markę ginu Bombay Sapphire - w tym roku to kieliszek Refreshement (na pierwszym planie)

Bombay Sapphire Designer Glass Competition - bo tak nazywa się konkurs - organizowany jest w Polsce od 2004 roku przez Bacardi-Martini Polska. Skierowany jest do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy mają za zadanie zaprojektować kieliszek koktajlowy dla ginu Bombay Sapphire. W głównej mierze konkurs jest promocją tej marki, ale także szansą na wybicie się młodych projektantów.

Krośnieńskie Huty Szkła Krosno Krosno SA od 6 lat są partnerem konkursu. Tutaj powstają prototypy trzech finałowych projektów, do Krosna zapraszani są też autorzy tych projektów.

Jeden z finalistów - prototypowany w KHS kieliszek Glamour

- Udział w Bombay Sapphire stał się dla Krosna coroczną tradycją. Każda edycja niesie ze sobą nowe wyzwania w procesie formowania szkła, ale też nowe, świeże spojrzenie młodych projektantów w zakresie wzornictwa niepozornego produktu jakim jest kieliszek - mówi Anna Grabowska-Szczur, manager ds. rozwoju produktu w Krosno SA, opiekun projektu ze strony KHS. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów szklanych, w tym produktów formowanych ręcznie, które są chlubą i wizytówką naszej firmy. Swoje umiejętności hutnicy mogą wykorzystać realizując ciekawe i często skomplikowane wzory kieliszków zaprojektowane przez uczestników konkursu BSDGC.

Co roku finaliści konkursu zapraszani są do Krośnieńskich Hut Szkła

W tym roku autorami finałowych projektów są: Arkadiusz Banaś i Ewelina Madej (autorzy projektu Glamour), Justyna Żak (projekt Glass Drop) oraz Katarzyna Borkowska (projekt Refreshement). - Młodzi projektanci mieli okazję zobaczyć nie tylko proces realizacji ich własnych projektów, ale także obserwować proces ręcznej i mechanicznej produkcji wyrobów szklanych - dodaje Aleksandra Sabik, brand manager Krosno SA.

Projekt Glass Drop autorstwa Justyny Żak

Poza dostarczeniem zwycięskich kieliszków, Krośnieńskie Huty Szkła uczestniczą także w części merytorycznej konkursu. Przedstawiciele Krosna biorą udział w obradach jury podczas wyboru 10 finałowych projektów oraz przy wyborze laureata konkursu na finałowej imprezie. Ta miała miejsce 3 sierpnia w Warszawie. Zwycięzcą została Katarzyna Borkowska. Laureatka w ramach nagrody odbędzie praktykę w KHS.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)