Stos medali dla sportowców i tancerzy. Czerwcowe podsumowanie sukcesów

W czerwcu swoimi sukcesami mogą pochwalić się sportowcy oraz tancerze. Wśród zdobywców medali i pucharów znaleźli się: lekkoatleci, karatecy, judocy, szermierze i szachiści. Spore osiągnięcia zdobyły też cheerleaderki z Fragolinu oraz tancerki z Salartu.
Od lewej tenisistka Emilia Kiełtyka, zawodnicy Kyokushin Karate Krosno oraz duet Klara Rząsa i Zuzanna Tesznar z Salartu
ARCHIWUM PRYWATNE / Kyokushin Karate Krosno / SALART

Krośnieński Klub Biegacza MOSiR Krosno

Podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego U18 w Stalowej Woli (2.06) Daria Guzior, lekkoatletka z Krośnieńskiego Klubu Biegacza Mosir Krosno zdobyła brązowy medal na dystansie 1500 m.

15 czerwca w Przemyślu rozegrano Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w lekkoatletyce w kategorii U20. Jakub Kościelniak na 100 m zdobył złoty medal, a na 200 m srebrny. Daria Guzior na 1500 m wywalczyła brązowy medal z nowym rekordem życiowym.

Daria Guzior (pierwsza z prawej) na mistrzostwach w Stalowej Woli wywalczyła brązowy medal
KKB MOSIR KROSNO

W Krakowie odbył się Mecz Międzywojewódzki Małopolska, Podkarpacie oraz Świętokrzyskie U18 w lekkoatletyce (8.06). Daria Guzior zajęła drugie miejsce na dystansie 800 m, uzyskując rekord życiowy 2.17.13.

24 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Sanoka. Jakub Kościelniak zdobył pierwsze miejsce na 100 m oraz drugie na 200 m. Ola Kościelniak wywalczyła trzecie miejsce na 100 i 200 m, zaś Karol Knurek drugie na 400 m przez płotki.

Kyokushin Karate Krosno

1 czerwca w Wieliczce odbyły się 51. Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Kyokushin Karate. Wystartowało 214 zawodników z 63 klubów. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników, którzy zdobyli trzy medale.

Sensei Gabriel Bożek został Wicemistrzem Polski Seniorów w kategorii kumite do 90 kg. Emilia Frankiewicz została Wicemistrzynią Polski w kumite juniorek do 55 kg. Alan Bożek w kumite juniorów +75 kg zdobył brązowy medal.

Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia IKO Karate Kyokushin w Jarosławiu (8.06). Rywalizowało ze sobą 122 zawodników z 8 klubów IKO. Krośnieński klub reprezentowało 23 zawodników. Karatecy z Krosna wywalczyli drużynowe wicemistrzostwo oraz 26 pucharów indywidualnych.

Zdobywcy medali i pucharów na mistrzostwach, które miały miejsce w Jarosławiu

Pierwsze miejsca zarówno w kata, jak i kumite zdobyli Izabela Mielech i Karol Makiel. Pierwsze miejsca w kumite zajęli: Blanka Trybus, Karol Rak, Seweryn Bożek, Wiktoria Kwiatkowska i Milena Fudała. Drugie miejsca w tej samej kategorii należały do Alicji Szyszlak, Katarzyny Frankiewicz, Norberta Gai, zaś trzecie do: Kariny Korony, Zuzanny Guzik, Julii Pikuły, Emilii Frankiewicz, Pawła Rokity i Karoliny Zajdel. Natomiast w kategorii kata drugie miejsca zdobyli: Alicja Szyszlak, Karina Korona, Maciej Szybiak, Tomasz Szybiak i Dawid Fejkiel. Na trzecim miejscu podium w tej kategorii uplasowali się: Blanka Trybus, Zuzanna Guzik i Julia Pikuła.

Tenisistka Emilia Kiełtyka

9-letnia Emilia Kiełtyka zdobyła drugie miejsce na turnieju Talenty Lexusa Rzeszów (2.06) w tenisie ziemnym. Natomiast na turnieju w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki w Grodzisku Mazowieckim (29.06) wywalczyła trzecie miejsce. Młodą tenisistkę trenuje Artur Rygiel.

Emilia Kiełtyka ma 9 lat i pierwsze sukcesy w tenisie ziemnym na swoim koncie
ARCHIWUM PRYWATNE

UKS Skorpion Judo Krosno

1 czerwca odbył się Turniej Judo w ramach Festiwalu Sportu w Jaśle. Klub UKS Skorpion Judo Krosno reprezentowało 13 zawodników. Pierwsze miejsca zdobyli Emil Pesz, Aleksander Gerlach i Agnieszka Mercik. Drugie wywalczyli: Kornel Szczypiński, Wiktoria Przybysz, Daria Gazda i Iwona Bobusia. Na trzecim uplasowali się: Karol Maciejewski, Kacper Ptak, Franciszek Glazer, Urszula Glazer i Aleksander Domoń.

Młodzi judocy od lewej: Kacper Ptak, Aleksander Gerlach, Wiktoria Przybysz i Daria Gazda
FACEBOOK / UKS Skorpion Judo Krosno

UKS Piętnastka Krosno

1 czerwca zawodnicy UKS Piętnastka Krosno wzięli udział w IV International Judo Dragon Cup 2024 Kraków. Pierwsze miejsca zdobyli: Paweł Szydło i Amelia Bolanowska. Na drugim miejscu uplasowali się: Paweł Drozd i Liudmyla Nozdratenko. Natomiast trzecie wywalczyli: Mariia Nozdratenko i Igor Braja.

W tym samym dniu odbył się Międzynarodowy Turniej Judo w ramach Festiwalu Sportu w Jaśle. Pierwsze miejsce zajęli Tymoteusz Jasiński i Bartosz Uram. Na drugim znaleźli się: Liliana Prajsnar, Alex Makoś i Natalia Repecka, zaś trzecie należało do Jarosława Repeckiego.

Paweł Szydło zdobył pierwsze miejsce w IV International Judo Dragon Cup 2024 Kraków
FACEBOOK / UKS PIĘTNASTKA KROSNO

15 czerwca zorganizowano XXVI Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni. Pierwsze miejsca zajęli: Amelia Bolanowska, Igor Braja i Bartosz Uram. Na drugim miejscu uplasowali się:  Alex Makoś, Mariia Nozdratenko, Natalia Repecka i Paweł Szydło.

Krośnieński Klub Szachowy "Urania" Krosno

Od 5 do 9 czerwca w Bystrem koło Baligrodu rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów III liga w szachach klasycznych. Szachiści z Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania" Krosno w składzie: Michał Guzik, Krzysztof Mastej, Szymon Oberc, Jan Drabek, Cezary Kraczek, Paweł Styczkiewicz i Karolina Niedorys zajęli trzecie miejsce jako drużyna. Michał Guzik zwyciężył z wynikiem 6,5 z 9 partii na trzeciej szachownicy.

Szachiści "Uranii"
FACEBOOK / URANIA

Szermierka Sokoliki Krosno

1 i 2 czerwca w Gliwicach odbyły się Igrzyska Dzieci. Maciej Grochmal z Sokolików Krosno wywalczył złoty medal, zaś Kaja Wojtuń brązowy.

Od lewej Natalia Bobusia i Kaja Wojtuń
FACEBOOK / SOKOLIKI

9 czerwca zorganizowano w Radlinie XXIV Turniej z okazji Dnia Dziecka. W kategorii dzieci srebro zdobyła Kaja Wojtuń, a brąz Natalia Bobusia.

Akademia Cheerleaderek Fragolin

2 czerwca tancerki Akademii Cheerleaderek Fragolin z Krosna uczestniczyły w międzynarodowych zawodach Cheerstars International Cheerleading Open in Hungary (Węgry). Złoty medal wytańczyła grupa Junior Coed Open L4, zaś srebro zdobyły Youth Group stunt L3 i Peewee Group stunt L2.

Akademia otrzymała powołanie do kadry narodowej i będzie reprezentować Polskę na Pucharze Świata 2024 w Seulu.

Zespół Salart Krosno

Od 6 do 10 czerwca w Szczawnie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Tańca i International Dance Organization. Duet Klary Rząsy i Zuzanny Tesznar wytańczył pierwsze miejsce w kategorii Duet Show Dance Children (12-). Amelia Kaszowska zdobyła indywidualnie drugie miejsce w Show Dance Junior 2 (15-16 lat), zaś Jagoda Rymarz trzecie miejsce w kategorii Show Dance Junior 1 (13-14 lat). W kategorii Acrodance na podium stanęły: Jagoda Rymarz (pierwsze miejsce w Junior 1), Amelia Kaszowska (drugie miejsce w Junior 2), Klara Rząsa (trzecie miejsce Children). W modern trzecie miejsce zajęła Amelia Kaszowska (Junior 2).

Amelia Kaszowska i Jagoda Rymarz
SALART

Tancerki będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Niemczech i Mistrzostwach Europy w Słowenii. Autorem choreografii była Paulina Nowacka-Sałata.

K-Studio Krosno

Maria Pacławska ze Szkoły Podstawowej Niebieska 21 w Krośnie i jej taneczny partner Miłosz Szmyd ze Szkoły Podstawowej w Targowiskach zdobyli pierwsze miejsce i puchar w Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego WDSF Mazovia Cup w Nadarzynie pod Warszawą (15-16.06) w kategorii 12-13 E. Para reprezentowała K-Studio w Krośnie

Maria Pacławska i Miłosz Szmyd

Szymon Kaliszuk

Z 23 na 24 czerwca Szymon Kaliszuk, harcerz oraz student Turystyki i Wychowania Fizycznego PANS w Krośnie (pisaliśmy o nim tutaj), zdobył szczyt Cergowej 24 razy w czasie doby. Startował spod Złotej Studzienki i łącznie pokonał 79 kilometrów oraz 6179 metrów przewyższenia. Swój wyczyn połączył z promocją skarbonki, która wspiera chorego Kacpra.

Szymon Kaliszuk (stoi drugi od lewej) swoją akcją promował też zbiórkę pieniędzy na chorego Kacpra