Szachiści, tenisiści stołowi, pięściarze z medalami. Doceniono też piłkarzy

Początek roku należy przede wszystkim do szachistów, tenisistów stołowych i pięściarzy, którzy nie próżnują, ale zdobywają kolejne medale i miejsca na podium. Spore osiągnięcie zaliczył też Tomasz Okoniewski, który na koniec roku zdobył dwa ważne tytuły fotograficzne. Za swoją ubiegłoroczną działalność została doceniona Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno.
Dwa pierwsze miesiące nowego roku należą do udanych m.in. dla pięściarzy i szachistów
BUDO / "URANIA" KROSNO

KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

27 stycznia w Krośnie odbyło się 3 Grand Prix Podkarpacia Młodzików w tenisie stołowym. Zawody wygrał wychowanek KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line KrosnoSzymon Rymar. Tym samym awansował do 3 Grand Prix Polski, które odbędzie się początkiem marca w Szczawnie-Zdroju.

Jakub Chmielowski zdobył złoto w singlu i deblu na Mistrzostwach Województwa Seniorów w tenisie stołowym (11.02). Dzięki temu będzie uczestniczył pod koniec marca w Mistrzostwach Polski Seniorów. Poza tym w mistrzostwach wojewódzkich w deblu oraz grze mieszanej drugie miejsce należało do Szymona Sporka, zaś Michał Jurczak zajął trzecie miejsce w singlu.

Jakub Chmielowski (w środku) zdobył dwa razy złoto w singlu i deblu
FACEBOOK/KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

Krośnieński Klub Szachowy "Urania" Krosno

W dniach 27-29.01 rozegrano IX Mistrzostwa Krosna w Szachach Klasycznych 2024. W grupie Open zwyciężył Jan Drabek, najlepszą uczestniczką okazała się Daria Kretowicz. Nagrodę dla najlepszego juniora do lat 10 odebrał Maksymilian Wojtuń. W grupie B zwyciężył Jarosław Żołnowski oraz Patrycja Oberc. Natomiast w grupie dzieci zwyciężył Filip Zięba. Wśród dziewczyn triumfowała Alicja Niepokój.

Młodzi szachiści z Krosna ze swoim trenerem Marianem Lorencem
FACEBOOK/Krośnieński Klub Szachowy "Urania" Krosno

W dniach 3-11.02 w Iwli koło Dukli rozegrano Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego w szachach klasycznych i szybkich. W grupie A Jan Drabek zdobył złoty medal. Drugie miejsce zajął Mirosław Grabarczyk, zaś trzecie - Marian Lorenc, trener „Uranii”. W grupie B pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Czada. W klasyfikacji dziewcząt trzecie miejsce zajęła Kaja Dmitrowska.

W turnieju szachów szybkich drugie miejsce wywalczył Michał Guzik, a trzecie Krzysztof Mastej. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Patrycja Oberc, a trzecie Kaja Dmitrowska.

UKS Skorpion Judo Krosno

W zawodach Pucharu Polski Judo w Rybniku (17.02) Oliwia Ziewalicz, zawodniczka UKS Skorpion Judo Krosno zajęła trzecie miejsce.

24 lutego judocy krośnieńskiego klubu wzięli udział w XI Memoriale Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie. Trzecie miejsce wywalczył Franciszek Glazer.

Franciszek Glazer wywalczył trzecie miejsce
FACEBOOK/UKS Skorpion Judo Krosno

Klub Sportowy Budo

Trzech zawodników Klubu Sportowego Budo wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Niechobrzu (20-21.01). Pięściarze Tomasz Naparło i Aleks Pańko zajęli pierwsze miejsce, zaś Gracjan Chrobak drugie. Turniej zgromadził prawie 200 zawodników z siedmiu państw.

Gracjan Chrobak i Aleks Pańko z medalami
BUDO

Klub Strzelecki Husaria Krosno

Zawodniczki Klubu Strzeleckiego Husaria Krosno wzięły udział w międzynarodowych zawodach w Złotoryi (25.02). Jagoda Szajna zajęła trzecie miejsce w kategorii karabinek seniorek z wynikiem 621,2 pkt. Natomiast w kategorii juniorek brązowy medal zdobyła Izabela Gajewska z wynikiem 617,7 pkt. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski i Czech.

Zawodniczki Husarii wraz z trenerem. Od lewej: Izabela Gajewska, Tomasz Jerzak, Jagoda Szajna, Dominika Śmietana
KLUB STRZELECKI HUSARIA

I LO "Kopernik"

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie ("Kopernik") okazała się najlepszą drużyną w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej dziewczyn. Skład zwycięskiego zespołu to: Zuzanna Bernacka, Kinga Penar, Nina Pelczar, Zoia Takhtai, Dominika Guzik, Oliwia Ostrowska, Alicja Surmacz, Aleksandra Zych, Jagoda Staroń, Zuzanna Prugar, Maria Nowak, Magdalena Piróg, Urszula Jakieła, Aleksandra Wilk. Trenerem drużyny jest Katarzyna Kustroń.

Siatkarki z I LO wraz ze swoją trenerką Katarzyną Kustroń
autor zdjęcia

Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno

Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno została doceniona przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej na XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike w Rzeszowie (9.02). Zdobyła aż cztery nagrody dla:

• założyciela i lidera Akademii Grzegorza Rausa w kategorii „Działacz Roku”,
  • trenera Jakuba Koznera w kategorii „Najlepszy Trener – Wychowawca Młodzieży”,
  • drużyny dziewcząt Beniaminka Profbud Krosno za wicemistrzostwo Polski w kategorii U-13
  • Zuzanny Żak, zawodniczki, która wygrała Ogólnopolski Turniej gry 1 na 1 organizowany przez Związek Piłki Nożnej.
Doceniona przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej ekipa Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno
Beniaminek Profbud Krosno

Nagrodę specjalną otrzymał krośnianin trener Marcin Włodarski, który w 2023 roku poprowadził Reprezentację Polski U-17 do III miejsca w Mistrzostwach Europy i udziału w Mistrzostwach Świata.

KKB MOSiR

Szymon Gużkowski, zawodnik KKB Mosir Krosno zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Mityngu Halowym we Wrocławiu (14.01) na dystansie 800m z rekordem życiowym 1.54.82. Natomiast w drugim mityngu na dystansie 1000m był drugi. Szymon jest studentem Wojskowej Akademii Technicznej we Wrocławiu.

Szymon Gużkowski na mecie
KKB MOSIR

Zespół Salart

Kinga Rugiełło, tancerka Zespołu Salart zajęła pierwsze miejsce w konkursie tańca Foka Dance w Krośnie (6.02).

Kinga Rugiełło (stoi druga z prawej) wygrała Foka Dance
Facebook/Salart

Fotograf Tomasz Okoniewski

Tomasz Okoniewski, członek Fotoklubu RCKP Krosno otrzymał tytuł Wybitnego Artysty FIAP Excellence Diamond 2 (EFIAP/d2) przyznawany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP w Luksemburgu. Fotograf jest drugim w historii, a pierwszym na Podkarpaciu Polakiem, który został w ten sposób wyróżniony.

Otrzymał także tytuł MPSA – MASTER Photographic Society of America od Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego – PSA z Oklahomy. Jest to jedyne honorowe wyróżnienie tego stopnia w Polsce.

Jedna ze statuetek Tomasza Okoniewskiego
RCKP W kROŚNIE

Tomasz Okoniewski z wykształcenia jest historykiem i dziennikarzem, a z zamiłowania pasjonatem i promotorem fotografii. W swoim dorobku posiada wiele tytułów fotograficznych, a jego fotografie zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

UKS Piętnastka Krosno

Zawodnicy UKS Piętnastki Krosno uczestniczyli w XI Memoriale Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy (24.02). Pierwsze miejsce zajęła Liudmyla Nozdratenko, drugie Igor Braja i Amelia Bolanowska, zaś trzecie Emilian Fic, Lilian Prajsnar i Bartosz Uram. W turnieju wzięło udział 408 zawodników i zawodniczek z 47 klubów.