Speedland Krosno. Będzie kolejna edycja

Fani czterech i dwóch kółek mogą sobie już wpisać datę 22 lipca w kalendarz. Na pasie startowym krośnieńskiego lotniska znowu odbędzie się festiwal motoryzacyjny.
Frekwencja podczas Speedland Krosno 2017 zaskoczyła samych organizatorów. Jak będzie w tym roku?
Maciej Ross Motorsports Photography

W tamtym roku Speedland (23.07.17) przyciągnął na lotnisko ponad 12 tys. mieszkańców Krosna i okolic. Tak wysoka frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów. - Okazało się, że taka impreza jest w Krośnie potrzebna - kwituje Rafał Haznar, pochodzący spod Krosna organizator Speedland.

- Udało się dojść do porozumienia z władzami miasta i lotniska. Speedland zostaje w Krośnie, choć był taki moment, że miał zostać przeniesiony do Rzeszowa - tłumaczy Rafał Haznar. - Chciałem, żeby to było jednak tutaj - dodaje.

Na szczegółowy program festiwalu trzeba jeszcze poczekać. Jak zapewnia organizator, atrakcji w nim nie zabraknie. Jednym z ważniejszych punktów krośnieńskiego święta motoryzacji będą zawody driftingowe (Drift Show Series). Miłośnicy szybkich, sportowych samochodów i motocykli będą mogli nacieszyć oko widokiem "egzotycznych" maszyn, które przyjadą na zlot.

Zeszłoroczna impreza wzbudziła kontrowersje wśród części krośnian. Chodziło o ślady spalonej gumy, pozostawione na pasie startowym przez samochody biorące udział w wyścigu. Jak podkreśla Rafał Haznar, temat "rzekomego" zniszczenia pasa był przez niektóre media niepotrzebnie wyolbrzymiony.  - Pas został posprzątany i tak też stanie się w tym roku - mówi organizator.

Tak impreza Speedland Krosno wyglądała w zeszłym roku:

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Lukii
16.04.2018 22:30

Piękna impreza którą mogą nam pozazdrościć inne miasta w okolicy. Krosno ma duży potencjał którego nie mają inne miasta w regionie. To przebudowane Lotnisko na którym nie tylko muszą być organizowane zawody związane z lotnictwem. To możliwość na ogromną promocję miasta z inna tematyką sportową.  Wystarczy popatrzeć na Górskie Zawody Balonowe - 30-35 tyś ludzi co roku  w ciągu kilku dni odwiedza lotnisko. Teraz Speedland. Za kilka edycji tez może być tak wielka  frekwencja.

person
Lukii
na forum od listopada 2017
star
person Merson9797
16.04.2018 22:03

Wielka promocja dla naszego miasta ! O tej imprezie usłyszą ludzie w całym kraju. Takie wydarzenie  przyciagnie do siebie ludzi nie tylko z pobliskich wiosek ale tez z dużych miast. Brawo Krosno, Brawo Organizator ! 

person
Merson9797
na forum od listopada 2017
person dareto
16.04.2018 20:06

Dobrym zakończeniem tej imprezy byłoby zorganizowanie jakiegoś koncertu. I niech Krosno na tym zarabia zorganizować to i promować krosno! Balony wyścigi plus dobre pomysły na koncerty na rynku. Szukać wolontariuszy ludzi młodych zachęcić aktywnością!

person
dareto
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (12) forward