Smaki świata w Krośnie. Zapraszamy na zlot food trucków

Food trucki zawitają do Krosna już w najbliższy piątek (19.07). Na parkingu przy Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Bursaki 29 stanie około 15 restauracji na kółkach. Potrawami ze wszystkich zakątków świata będziemy się delektować do niedzieli (21.07).
Każdy zlot food trucków cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miast i okolic
Damian Krzanowski

Do Krosna przyjadą food trucki z całej Polski. Organizatorzy zapowiadają, że oferta kulinarna będzie bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przez trzy dni w towarzystwie rodziny lub znajomych, na świeżym powietrzu, gdzie jedzenie smakuje najlepiej, będzie można spróbować wielu dań w godzinach od 12.00 do 21.00 w piątek, od 11.00 do 21.00 w sobotę oraz od 11.00 do 20.00 w niedzielę. Będą m. in. hiszpańskie churros, węgierskie i amerykańskie burgery, azjatycki pad thai, belgijskie frytki, meksykańskie burrito, polskie pierogi i wiele innych pysznych potraw.

Zobacz jak wyglądał festiwal food truck'ów dwa lata temu:

Street food, czyli jedzenie uliczne, to popularna na całym świecie forma serwowania posiłków. Izabela Skoczek z Street Food Polska zaznacza, że w ciągu ostatnich lat zupełnie zmieniło się podejście do mobilnych punktów gastronomicznych. - Wcześniej wszyscy sądzili, że potrawy z food trucków są robione z niezbyt dobrej jakości produktów, np. z mrożonek. Teraz są to restauracje na kółkach, gdzie wszystkie potrawy są przygotowywane na oczach klienta z wysokiej jakości składników, np. mięsa sprowadzanego od lokalnych rzeźników.

Uczestnicząc w zlocie, można spróbować wielu potraw z różnych zakątków świata
Damian Krzanowski

Food trucki odwiedzają wiele miast, a w niektórych pojawiają się cyklicznie. Za każdym razem można spróbować czegoś nowego. - Są to kuchnie bardzo oryginalne – mówi Izabela Skoczek. - W tym roku do Krosna zawita m. in. San EscoBar Food z kolumbijskimi arepami, czy Momo-Smak Kuchnia Azjatycka z pad thai.

Będą też dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

ZOBACZ  TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (14) forward