Schody na Fortecznej powoli nabierają kształtów photo_camera

Trwa budowa schodów łączących ul. Forteczną z ul. Franciszkańską. Dzięki nim mieszkańcy z rynku na targowicę będą szli kilka minut krócej. Powstaje też parking. Prace mają potrwać do końca lipca.

Środa, 9 maja, godz. 12.00. Kilku robotników przygotowuje się do wylania fundamentów pod schody z Franciszkańskiej na Forteczną. - Trochę tu stromo – komentuje z uśmiechem jeden z nich. - Mam nadzieję, że to ludzi nie zniechęci – dodaje. Robotnik patrzy w górę, chwilę milczy i kwintuje – Nie jest łatwo.

Po fundamentach przyjdzie czas na stopnie. Będzie ich dokładnie 34 - wszystkie z granitu. Od ogrodu franciszkanów schody oddzielone będą ceglanym murem. Ciąg ma mieć szerokość 2 m. Pojawią się też lampy uliczne, które oświetlą schody oraz część Fortecznej. Sama ul. Forteczna ma zostać odnowiona na odcinku 57 m. - W ramach projektu zostanie wybudowana również kanalizacja deszczowa - informuje Urząd Miasta.

Dzięki tej inwestycji rynek otworzy się na kupujących w galeriach i na targowicy
damian krzanowski

Równocześnie u podnóża Starówki, na zbiegu ulic Legionów i Wisłoczej, budowany jest parking, który pomieści 56 samochodow (w tym 2 miejsca dla niepełnosprawnych). Wjazd na parking zaplanowano od Fortecznej i Legionów, a wyjazd tylko do Fortecznej. 

Całkowity koszt inwestycji wynosi 877 tys. zł. i w całości jest sfinansowana z budżetu miasta.

Planowany termin zakończenia wszystkich prac to lipiec 2018 r.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (23) forward