Ruszamy z telewizją internetową. Inauguracja w noc sylwestrową videocam

Krosno24.pl uruchamia oficjalnie telewizję internetową. Pierwszy program rozpocznie się 31 grudnia 2017 o 23:30, a skończy po północy w nowym roku.
"Oko na Krosno" to jedna z audycji TV Krosno24
Krosno24.pl

Przygotowania do uruchomienia telewizji internetowej trwały przez ostatnie pół roku. W siedzibie redakcji przy ul. Staszica w Krośnie stworzyliśmy profesjonalne studio i wyposażyliśmy go w najnowocześniejszą elektronikę.

Studio będzie szczególnym miejscem dla telewizji, nie tylko technologicznym centrum. Będziemy mogli zaprosić do niego gości i przeprowadzić wywiad. Tutaj też będzie można produkować różne audycje – np. programy informacyjne czy rozrywkowe.

Będzie to połączenie wszystkich znanych do tej pory mediów - telewizji, radia i sieci

Z kolei na terenie miasta  powstała sieć kamer – dzięki nim będziemy mogli pokazać Wam ruch samochodowy, zjawiska atmosferyczne, a nawet wschody czy zachody słońca. Albo tak jak w tę noc – pokaz ogni sztucznych nie tylko z krośnieńskiego Rynku, ale także z terenu całego miasta.

Tak powstawało studio TV Krosno24
krosno24.pl

Ale to nie wszystko. W każdej chwili będziemy mogli uruchomić kamery mobilne, dzięki którym będzie możliwa transmisja konferencji prasowych, wydarzeń kulturalnych czy sportowych, ale i zdarzeń losowych.

Testowa emisja odbyła się już w portalu – 17 grudnia. Gdy w mieście zostały znacznie przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza, pokazaliśmy panoramę Krosna z widocznym smogiem oraz bieżące wskaźniki jakości powietrza (zobacz tutaj).

Nie będzie to telewizja całodobowa, taka jaką znacie z odbiorników telewizyjnych

Dlaczego nazywamy to rewolucją informacyjną? Po pierwsze, będzie to najszybsza forma przekazywania informacji – transmisja na żywo. Po drugie, będzie to połączenie wszystkich znanych do tej pory mediów - telewizji, radia i sieci. Obraz, dźwięk, komentarz z Facebooka, połączenie z widzem przez Skype albo tradycyjny  telefon – wszystko to może znaleźć się w audycji na żywo.

Nie będzie to telewizja całodobowa, taka jaką znacie z odbiorników telewizyjnych. Audycje odbywać się będą w zależności od potrzeb i możliwości. Niektóre będą systematyczne, inne niespodziewane.

Transmisje będzie można oglądać na komputerze, tablecie albo komórce. Wystarczy włączyć portal - będzie to jedna z wiadomości z napisem „Na żywo”. Część audycji trafi także na nasz fanpage na Facebooku.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi partnerzy: IT Kros - Kuba Bachota, Ozonedev - Mateusz Jezierski, Stimo - Filip Niedzielski, Hotel Nafta Krosno i Espresso Cafe.

Inauguracja odbywa się w szczególnym momencie. Na przełomie roku 2017 i 2018. Niech będzie to znak, że nowy rok upłynie pod znakiem kolejnych niespodzianek telewizyjnych.

Zapraszamy na pierwszą audycję „Oko na Krosno” – 31 grudnia 2017 (niedziela), w godz. 23:30-00:30. Wybaczcie nam jakiekolwiek niedociągnięcia. Wciąż testujemy technologię i uczymy się.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (9) forward