Rekord na nocnym maratonie pływackim

Ponad 360 km przepłynęli wspólnie uczestnicy nocnego maratonu pływackiego (27/28.05). To rekord. Ale nie on jest najważniejszy. W czasie imprezy pływacy zebrali ponad 10 tys. zł na leczenie chorej 6-latki.
Najwytrwalsi pływacy spędzili w wodzie ponad 4 godziny. Prawdziwy maraton

Nocny Charytatywny Maraton Pływacki odbył się już po raz trzeci. Na pływalni w Turaszówce stawiło się 107 zawodników – od niepełnosprawnych dzieci i uczniów podstawówek po seniorów – którzy w nocy z soboty na niedzielę przepłynęli wspólnie 361,625 km (prawie 1450 długości basenu).

- Po raz drugi z rzędu pobiliśmy rekord Krosna – cieszy się Maciej Koza, prezes organizującego maraton Klubu Pływackiego Masters Krosno. - W zeszłym roku przepłynęliśmy 297 km, co oznacza, że rekord pobity został aż o 64 km!

Liczny udział zawodników i widzów pozwolił zebrać ponad 10 tys. zł na leczenie 6-letniej Nikoli

W jego ustanowieniu największy udział mieli Konrad Szydło (przepłynięte 12,7 km), Maciej Koza (12,3 km) oraz Amelia Gawron (12 km). Najlepsi pływacy spędzili w wodzie ponad 4 godziny.

Sportowy wynik to jednak dodatek do głównego celu maratonu – zbiórki pieniędzy na rehabilitację 6-letniej Nikoli. Dziewczynka zmaga się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Kleefstry – która spowalnia jej rozwój psychoruchowy.

Imprezie towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji, m.in. aerobik w wodzie

- Kwota, jaką udało się uzbierać od sponsorów oraz ze zbiórek w czasie imprezy, już przekracza 10 tys. zł, a będzie większa, bo czekamy na kolejne wpłaty – informuje prezes Mastersów, który wraz z rodzicami dziewczynki gorąco dziękuje wszystkim osobom uczestniczącym w maratonie oraz wspierającym szczytny cel.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward