Prawie sto drzew pójdzie pod topór na cmentarzu

Do końca lutego 2018 roku na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego wyciętych zostanie ponad 90 drzew. Kilkadziesiąt kolejnych magistrat będzie próbował uratować.
Wkrótce drzewostan na cmentarzu znacznie się przerzedzi. Pod topór pójdą schorowane brzozy, lipy i świerki, które zagrażają bezpieczeństwu
Damian Krzanowski

Sprawa wycinki i leczenia drzew na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego dyskutowana była na październikowej sesji rady miasta. Ustalono wówczas, że w budżecie na przyszły rok zarezerewowana zostanie na to kwota 100 tys. zł. O tym, ile okazów pójdzie pod topór, a ile poddanych zostanie pielęgnacji, zdecydować miała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Pod koniec listopada urząd marszałkowski zatwierdził decyzję dotyczącą 135 drzew na cmentarzu. - Ostatecznie usunięte zostaną 92 drzewa, głównie brzozy, lipy i świerki, których nie da się już wyleczyć, a w związku z tym zagrażają bezpieczeństwu. 43 drzewa poddane zostaną z kolei leczeniu i konserwacji - informuje Joanna Sowa, rzecznik Urzędu Miasta Krosna.

Magistrat przygotowuje obecnie przetarg na wycinkę. Drzewa mają zostać usunięte do końca lutego 2018 roku.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person martinoz6
06.12.2017 21:36

Hmmm, a potem dziwić się, że smog, kto ma te zanieczyszczenia przerabiać?

person
martinoz6
na forum od listopada 2017
person n_ulkan
06.12.2017 21:32

Zapomnieli jeszcze o innych wysokich i starych drzewach które też zagrażają pomnikom i w dodatku niemiłosiernie zaśmiecają - modrzewiach

person
n_ulkan
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (3) forward