Powstanie siłownia pod gołym niebem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje budowę Fitness Parku - siłowni pod gołym niebem. Na przedsięwzięcie udało się zdobyć dofinansowanie. Otwarcie wstępnie zaplanowano na majowy weekend.
Takie siłownie pod gołym niebem działają już w kilku miastach w Polsce

Fitness Park powstanie na placu z tyłu hali sportowej przy ul. Bursaki. - Takie obiekty na Zachodzie funkcjonują już od dłuższego czasu, staja się coraz bardziej popularne także i w Polsce - mówi Antoni Dębiec - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Krośnieński Fitness Park będzie się składał z kilkunastu urządzeń do ćwiczeń na różne partie mięśniowe.

- Biegacz, drabinka, orbitrek, podciąg nóg, prostownik pleców, twister, wahadło, koła Tai Chi, wioślarz , wyciąg górny, wyciskanie siedząc - takie urządzenia planujemy kupić - wylicza Antoni Dębiec. Sprzęty będą stać na nawierzchni z kostki brukowej.

Urządzenia mają być estetyczne, bezpieczne dla użytkowników i odporne na warunki atmosferyczne. Cały plac będzie objęty monitoringiem.

- Zdecydowana większość tych urządzeń przewidziana jest dla osób starszych - dodaje Antoni Dębiec - ale w przyszłości planujemy rozbudowę tego placu, żeby stworzyć takie miejsce również dla dzieciaków.

Termin otwarcia jest ambitny - początek maja. - Robimy wszystko, żeby wyrobić się w czasie, choć nie jest to łatwe, bo znajdujemy się w terenie zalewowym i musimy przejść przez niezwykle skomplikowane procedury - wyjaśnia dyrektor MOSiR.

Fitness Park powstanie na placyku za halą sportową

- Urządzenia te będą dostępne nieodpłatnie, o każdej porze dnia, dla wszystkich, którzy będą chcieli poćwiczyć. Powstanie w ten sposób kolejny zakątek, który będzie umożliwiał mieszkańcom rekreację, pubudzi ich do aktywności fizycznej - podkreśla Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Na realizację pomysłu udało się zdobyć dofinansowanie. Przedsięwzięcie zawiera się w projekcie pd nazwą "Biegiem ku współpracy - Polsko-Słowacka integracja społeczności poprzez sport" , który - jak sugeruje nazwa - realizowany jest ze słowackim partnerem - Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki w Preszowie. Łączna wartość projektu wynosi blisko 280 tys., a dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa - ponad 230 tys.

Fitness Park będzie się składał z kilkunastu urządzeń na różne partie mięśniowe

Oprócz budowy Fitness Parku, zdobyte środki MOSiR przeznaczy na organizację trzech swoich sztandarowych imprez dla biegaczy: Biegu Konstytucji 3-go Maja, Portiusa i Niepodległości. - Ponadto zakupimy szereg urządzeń, których nie mieliśmy na wyposażeniu stadionu lekkoatletycznego, m.in. zegar do pomiaru czasu, fotokomórkę, wiatromierz i inne - dodaje Antoni Dębiec.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)