Powstaje mapa zagrożeń. Zgłoś niebezpieczne miejsce

Krośnieńscy policjanci tworzą mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Liczą, że pomogą im w tym mieszkańcy, dlatego w najbliższych dniach zapraszają krośnian na specjalne spotkania. Miejsca niebezpieczne można także zgłaszać mailowo.
-Wszystkie uwagi dotyczące bezpieczeństwa zapiszemy, a następnie wykorzystamy do stworzenia mapy zagrożeń - zachęca mieszkańców do licznego udziału w spotkaniach z policjantami podinsp. Leszek Buryła, szef krośnieńskiej policji

"Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego niezwykle ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń" - ogłasza policja i przystępuje do pracy nad takim narzędziem - nad "Mapą zagrożeń bezpieczeństwa".

Mapa obejmie cały kraj, w podziale na jednostki samorządu terytorialnego - województwa, powiaty i gminy. Określi stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazując zagrożenia występujące na nim, m.in. notoryczne wykroczenia i patologie. Dysponując taką mapą, policjanci będą mogli np. skierować w konkretne miejsca więcej patroli.

Podinspektor Leszek Buryła, p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, przyznaje, że tworzenie "Mapy zagrożeń bezpieczeństwa" nie jest pomysłem nowym, jednakże mieszkańcy nie mieli dotąd zbyt wielkiego wpływu na jej zawartość. - To się zmieniło i teraz udział społeczeństwa w powstaniu mapy jest znacznie większy, stąd organizowana przez nas seria spotkań z mieszkańcami. Mają one formę konsultacji, podczas których można zgłaszać miejsca niebezpieczne, przy czym zagrożenia rozumiane są czasami bardzo szeroko: od błąkających się po okolicy bezpańskich psów, poprzez spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nielegalne wyścigi aż po przestępstwa kryminalne. Wszystkie uwagi zapisujemy, a następnie wykorzystamy do stworzenia mapy - zapewnia szef krośnieńskich policjantów.

W Krośnie policjanci zaplanowali sześć spotkań z mieszkańcami:

23 lutego (wtorek):

• o godz. 8.00 w Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 41;
• o godz. 16.00 w Punkcie Przyjęć Dzielnicowych KMP Krosno przy ul. Kolejowej 23;
• o godz. 18.00 w Punkcie Przyjęć Dzielnicowych KMP Krosno przy ul. Portiusa 4.

24 lutego (środa):

• o godz. 10.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie przy ul. Tysiąclecia 7.

25 lutego (czwartek):

• o godz. 12.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28;
• o godz. 13.00 w Punkcie Przyjęć Dzielnicowych KMP Krosno przy ul. Kisielewskiego 4.

Podkarpacka policja uruchomiła także specjalną skrzynkę mailową, na którą można zgłaszać informacje o zagrożeniach: mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl (w informacji należy wskazać którego powiatu lub gminy dotyczy zgłoszenie).

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)